Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A gyomorfekélyt, hogyan lehet...

A gyomorfekélyt, hogyan lehet a legegyszerűbben diagnosztizálni?

Figyelt kérdés
Gyakran ég a gyomrom és a gyomorfekélyre kezdek gyanakodni. Olvastam az interneten, hogy gyomortükrözéssel diagnosztizálják. Másképp nem lehetséges?
2017. febr. 3. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Azt diktálja a logika, hogy ha máshogy lehetne csinálni akkor máshogy csinálnák, hiszen nem kellemes beavatkozás a jelenlegi. Ha van bármilyen új eljárás, arról is leginkább az orvosnak lesz tájékozottsága róla, amire rákérdezhetsz ha rászánod magad a kivizsgálásra.
2017. febr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne gyanakodj gyomorfekélyre. A gyomorfekély nagyon fájdalmas akár éjszaka is felkelthet, annyira.

Igaz hogy gyomorégéssel indulhat mert a sav kezdi szétmarni a gyomor falát de inkább keress fel egy gasztroenterológust.

Ha elmondod a tüneted akkor megfogja mondani mi a bajod, ha kell akkor sajnos meg kell tükrözni de már lehet altatásban is kérni.

2017. febr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A gyomorégés MÉG nem fekély. Gyógyszeresen jól kezelhető és megelőzhető, hogy fekély alakuljon ki belőle.

(Volt már nyombélfekélyem, amit kikezeltek, de sajnos azóta is folyamatosan van gyomorégésem. Évek óta szedek savlekötőt, ez megelőzi a probléma kiújulását és javítja a komfortérzetet.)

2017. febr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 holnaptegnapja ***** válasza:

Az orvos egy gyomorfekélyt leginkább "tükrözés"-el tud (jelenleg) pontosabban diagnosztizálni.


A szívnél is hasonlóan teszik.


Ha Neked a gyógyulás a lényeg, és nem az, hogyan csinálják, másodlagos kérdés a kérdésed.


A kíváncsíságod mégis jogos.


Olvastam, és láttam filmen nanotechnológiát.


Ahhoz túl drága, hogy ezt a módszert elterjeszthetőnek lehetne mondani.

(szerintem: ezt csak kiváltságos embereknél alkalmazzák)


Itt vetődik fel a kérdés, hogy vajon bármennyire is beszélünk humánumról, valójában a hírnév, a pénz a meghatározó, vagy az, hogy melyik ember értéke nagyobb egy másik emberéhez képest?

De ez már egy másik kérdés, bocs.

2017. febr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A gyomor- és nyombélfekély tünetei jellegzetesek, de több betegségtől el kell különíteni (leggyakrabban a gyomorráktól, főleg idősebbeknél). Ezt pedig sajnos csak gyomortükrözéssel lehet megtenni, mivel látni kell és szövettani mintát is kell belőle venni esetenként. Ha fiatal (20-30 éves) vagy, és enyhébbek a tünetek, akkor protokoll szerint meg lehet próbálkozni empirikus (tehát vizsgálat nélküli) savcsökkentőkkel. Ha csökkennek a tünetek, akkor folytatják a kezelést, mert megvan a diagnózis és a terápia. Ha viszont nem gyógyul, akkor elkerülhetetlen.


Lehet már altatást is kérni. Kellemetlen, de sajnos máshogy nem lehet biztosan diagnosztizálni, mint egy kamerával, amit le kell dugni.

2017. febr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha gyomorfekélyed van, akkor nem gyomorégést fogsz érezni, hanem olyan fájdalmat, mintha egy kést szúrnának a gyomrodba és forgatnák. Ráadásul vérzik is, amit vagy kihánysz, vagy a széklettel távozik.
2017. febr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a gyomorégés még magában nem egyenlő a gyomorfekéllyel de gondoltam jobb időben felfedezni ha mégis az lenne.

Valójában azért tartok a tükrözéstől mert már attól öklendezek ha a fogkefét véletlenül hátrébb tolom fogmosáskor.

2017. febr. 3. 15:26
 8/10 anonim ***** válasza:

# 7: De akkor miért nem kezelteted magát a gyomorégést?

Igazából ha egy kezdődő fekélyt találnak (előrehaladott semmiképpen nem lehet, annak már egyértelmű tünetei lennének), akkor is csak annyit tudnak tenni, hogy gyógyszerekkel segítik csökkenteni az ártalmakat és felépülni a nyálkahártyát. Ez pedig lényegében ugyanaz a gyógyszer, mint amit a gyomorégésre adnak.

Én annak idején lelkiismeretesen elmentem gyomortükrözésre (életem legrosszabb élménye volt, pedig volt már több műtétem, szültem gyereket, stb., de a gyomortükrözésnél rosszabbat el sem tudok képzelni, ráadásul szerintem a gasztros doki egy szadista pszichopata volt, aki élvezte, hogy kínozhat). Kezdődő nyombélfekélyt állapítottak meg, gyógyszereket kaptam, de NEM a tükrözés miatt, hanem mert helicobactert találtak a kilégzéses vizsgálat során, arra adtak antibiotikumot, plusz egy gyomorvédő gyógyszert. Hosszú távon az antibiotikum semmit nem ért, visszatért a baktérium (ez sajnos gyakori). A gyomorvédőt azóta is szedem, a háziorvos írja fel állandóan.

A vicc, hogy a háziorvos eredetileg azért küldött gasztrora, mert azt mondta, hogy ő is tudna felírni gyógyszert, de ha a gasztron írja fel szakorvos, akkor nagyobb a támogatás, ő csak nekem akart spórolni... ehhez képest a gasztros nem írta fel a gyógyszereket, hanem ráírta a leletre, hogy miket írjon fel a háziorvos. Semmit nem nyertem vele, csak egy sz*r élményt. A háziorvos is bosszankodott, hogy végül is tök feleslegesen mentem el gasztrora, ő is tudott volna gyógyszert írni.

2017. febr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mivel fogalmam sincs, hogyan lehet kezelni a gyomorégést. Ha elmegyek orvoshoz félek, hogy tükrözés nélkül nem ír fel gyógyszert. Természetesen rá is guglizhatok de abban én nem bízok.
2017. febr. 3. 17:49
 10/10 anonim ***** válasza:
De miért nem mész el a háziorvoshoz és mondod el, hogy gyomorégésed van? Ő tud gyógyszert felírni és ha kell, beutalót adni gasztrora.
2017. febr. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!