Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges a tej? Megoszlanak...

Egészséges a tej? Megoszlanak a vélemények, bár ez már nem is igazán tej.

Figyelt kérdés
Másfél százalékos bolti tejet fogyasztok és nagyon kívánom, vajon miért? 1-2 litert is meg tudnék inni belőle /nap. Igyam, ne igyam?
2017. febr. 18. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem okoz panaszt, minden további nélkül fogyaszd.
2017. febr. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is egyéni tolerancia kérdése. Ha neked semmilyen problémát nem okoz, akkor ihatod. Ha fogyni szeretnél, nem ajánlott.
2017. febr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a csökkentett zsírtartalmú ételeknek semmi értelme. Kb. olyan, mintha innál feleannyi valódi tejet, és még feleannyi cukrozott vizet. Nem is értem, miért kellene a tej vagy a joghurt pár százaléknyi zsírtartalmát csökkenteni (a gyártók érdekeitől eltekintve). Egyrészről zsírokra is szükség van (igen, állatira is), másrészről az ember általában érzi, hogy kell még neki zsír, ezért másból bepótolja. Rosszabb esetben csokiból, földimogyoróból, növényi olajjal telepakolt feldolgozott élelmiszerekből.

Az egészséges tej szerintem az, ami legeltetett, nem agyongyógyszerezett tehéntől származik és nincs feldolgozva, max. forralva. Persze ezt sem bírja mindenki, ezért még jobb az ebből készült natúr joghurt, vaj és egyéb tejtermékek. Az már más kérdés, hogy ilyenekhez elég nehéz manapság hozzájutni...

2017. febr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyénfüggő, hogy "egészséges"-e. Van, akinek a szervezete bírja, és akkor egészséges, ha meg laktóz érzékeny vagy, akkor neked nem egészséges a tehéntej.
2017. febr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!