Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Túl sok vitamin okozhat...

Túl sok vitamin okozhat fejfájást?

Figyelt kérdés

Vettem Dr. Lenkei alap életerő vitamint, klasszikusat. 15 órakor bevettem. Utána elmentem wc-re. Azután már csak este 22 kor voltam. A vizeletetem citromsárga és gyógyszer szagú volt. Ekkor a fejem már egy órája fájt. Ha a fejem függőleges helyzetben volt akkor elviselhető volt a fájdalom. Tarkómtól indult a fejem tetejéig. Tudni kell rólam,hogy gyümölcsöt nem,zöldséget meg elhanyagolható mennyiségben fogyasztok. Fáradékony is vagyok mindig. Ennek a fejfájásnak lehet köze a hirtelen nagy mennyiségű vitaminhoz? Vettem be mellé egy 1000mg-os C vitamint, mert nem figyeltem, hogy van benne még ugyan ennyi. De elvileg ettől bajom nem lehet,azért leírtam.


Válaszokat előre is köszönöm!



2017. febr. 21. 00:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább attól fájhatott a fejed,hogy kevés folyadékot ittál.
2017. febr. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A C vitamint nem lehet túladagolni, vízben oldódó vitamin,amiből a felesleget kipisiled:)
2017. febr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Noncsi0310 ***** válasza:
Mennyi vizet ittál egész nap?
2017. febr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindig másfél litert szoktam. Most is meg volt.
2017. febr. 21. 11:51
 5/7 anonim ***** válasza:
7 órán belül szerintem kevés ha 1* mész csak pisilni.Függetlenül attól,hogy emiatt volt-e a fejfájás,próbáljál meg több folyadékot fogyasztani,hogy "átmosd" a veséket.
2017. febr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne gondold, hogy a vitamintablettákban csak vitaminok vannak. Ebben is van sok minden, különféle hordozóanyagok, bevonat, csomósodásgátló és egyéb finomságok. Simán lehetsz bármelyikre érzékeny. Arról nem is beszélve, hogy csupa szintetikus vitamin, kérdéses, hogy ugyanolyan hatása van-e pl. a retinil-palmitátnak a szervezetedre, mint a retinolnak (természetes A-vitamin).
2017. febr. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A fejfájásod valóban lehet a kevés folyadéktól vagy a kevés sóbeviteltől. Mivel most kezdted a vitamint szedni, és ez egy komolyabb dózis, valószínű, hogy elindult tőle a méregtelenítési folyamat, ami okozhat fejfájást. Ha a sok méreganyag kiürül, már nrm fog fájni a fejed.
2017. júl. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!