Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem lakok jól semmivel?

Miért nem lakok jól semmivel?

Figyelt kérdés
Teljesen mindegy mit eszek, akár tele is tömhetem magamat, étkezés után 15 perc múlva már éhesnek érzem magamat. Ez mitől lehet és mit tehetnék ellene?
2017. febr. 21. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Sok a gyomorsavad.
2017. febr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És mit tehetnék ellene szerinted? :/
2017. febr. 21. 20:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne egyél cukrosat, ne igyál kávét üdítőt, ne cigarettázz !
2017. febr. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

10 tojásos rántottát próbáltál már?

Komolyan kérdezem. Én még csak el se jutottam odáig soha, pedig amúgy tudok enni.


Ez csak egy tipp, hisz nem mindenki ugyanattól lakik jól, de sok tojás sok zöldséggel, nos, ez azért keveseket hagy éhen. Más fehérje is jó lehet.

2017. febr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igazad van, utolsó. Nehezen hinném el, hogy valaki mondjuk egy rendes tányér csülkös bableves után 15 perccel megéhezik. Csak összetétel kérdése, a zsír és a fehérje hosszabb ideig laktat, illetve a rostban gazdagabb ételek is, mint a finomított szénhidrátok.
2017. febr. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ős Nincs igazad,mert a csülkös-bableves után ,pont éhes vagyok,mert marja a gyomrom!
2017. febr. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A gyomormaráshoz nem értek, de szerintem az nem igazi éhség...


Általánosan a fehérje laktat a legjobban s a szénhidrát a legkevésbé, de egyedileg ez változhat. Akárhogyan is, nem tudom elképzelni, hogy valaki egy hatalmas, neki laktató összetételű étel után ténylegesen megéhezik hamar.


Amúgy nem is értem, miért ilyen gyakori az, hogy valaki evés után 15-30 perccel újra megéhezik. Ez normális működés az embereknél? Én eleve nem lakom jól könnyen, de utána félórával általában sokkal jóllakottabb vagyok (leérkezik az étel :)). Van kivétel, de az ritka.


Mindenesetre érdekes probléma, de most sem tudunk többet, pedig érdekelne, mégis mit eszik a kérdező, amivel teletömi magát.

2017. febr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!