Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lehet az oka, hogy bizonyos...

Mi lehet az oka, hogy bizonyos ételektől rosszul leszek, ha megeszem őket (pl. tej, tojás, zöldborsó)?

Figyelt kérdés
Vagy hányingerem, vagy hasmenésem, hasfájásom van ezektől. Már egy ideje nem is fogyasztom ezeket. De érdekes, hogy a tejtől rosszul vagyok, de a tejtermékek közül semelyik másiktól sem, rengeteg sajtot,túrót, tejfölt,kefirt...stb. eszem és semmi bajom nincs tőle, de a tejtől magában rosszul leszek. Ugyanez a tojásnál is, a nyers tojást nem bírom megenni, de a tojásrántottát vagy a palacsintát már teljes nyugalommal.
2017. márc. 20. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyakori ételérzékenység.
2017. márc. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát lehet, meg ugye ezekben az ételekben az a közös, hogy mindegyiknek magas a fehérjetartalma, valószínűleg valamilyen fehérjével kapcsolatos az érzékenység, de én nem értek hozzá, csak józan paraszti ésszel így gondolom.
2017. márc. 20. 10:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha ilyen nyilvánvalóan ételallergiám/ -intoleranciám van, a helyedben rendesen kivizsgáltatnám magam endokrinológián. Ez nem játék, sok kellemetlenségtől (hasmenés), és komolyabb panaszoktól is megkímélnéd magad a jövőben.

Gyerek vagy még (bocs, kamasz)?

A szüleiddel is beszéld meg, és együtt keressétek fel a megfelelő szakembert (endokrinológus, esetleg dietetikus, belgyógyász).

Ő valószínűleg ad táplálkozási tanácsokat, mit mivel lehet 'kiváltani', helyettesíteni. Fog adni mintaétrendet, elmondja, h. mire kell figyelni a jövőben.

2017. márc. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A tejre önmagában lehetsz érzékeny a benne lévő laktóz miatt, de a tejtermékekre, melyek már fel vannak dolgozva, nem. Például sajtot, joghurtot fogyaszthatsz, nézd meg, azután is rosszul érzed-e magad :) A tojásra nem tudok mit mondani, a zöldborsóra (és általában a zöldségekre) pedig annyit, hogy a bennük lévő cellulózt nem tudod lebontani, és ez okozhat hasfájást (illetve megemésztetlen, egész zöldségdarabokat a székletedben). A cellulóz fontos, mert csökkenti az éhségérzetet, de lebontani akkor sem tudod. Mérsékeld a fogyasztását, talán jobban leszel, és orvosi kivizsgálás sem lenne rossz.


Csak azt mondtam, amit anno érintőlegesen tanítottak ételismeretből, nem vagyok orvos vagy szakértő, de remélem, tudtam segíteni.

2017. márc. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nos nekem is hasonló tüneteim voltak

Allergiás vagyok a tojásra, babfélékre, buzára, mandulára és a tejcukorra

Ha nem régóta vagy érzékeny akkor nem is érzed ha megeszel egy joghurtot vagy iszol egy kis tejet. Annyi a lényeg k keveset kell belőlük fogyasztani

2017. márc. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!