Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy hete hasmenésem van, hasi...

Egy hete hasmenésem van, hasi fájdalommal. Valószinü a bélflóra sérült keserüsótól. Hogyan tudnám helyre állitani?

Figyelt kérdés
Normaflór megvolt, smecta folyamatos. Utifümag ma indult. Mi lehet még, ami okozza?
2017. márc. 20. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Pont ugyanígy vagyok én is, egy hete hasmenés és fáj is a hasam. Hát nem tudom, én is a Smectaval szarakodom meg állandóan tömik belém a banánt, ezektől egy ideig elmúlik. Én Lactivot is szedek, Normaflort most nem, de nem nagyon tudok mit tanácsolni még. Úgyhogy én is várom a válaszokat! :D
2017. márc. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát akkor várjuk együtt. Laktózos is vagyok, lehet az is volt valami szarban.
2017. márc. 20. 12:50
 3/8 anonim ***** válasza:
1 normaflore kúrával nem is végzel 1 hét alatt...
2017. márc. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jól értettem, keserűsót ettél?
2017. márc. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, keserü sót, mert elég nehezen megy a dolog. Ritkán csinálom, de most elég sok lehetett. Egy nagy teás kanál. Egész nap hasmenésem volt tőle, és azóta sem jött rendbe. De lehet, hogy ez csak egybeesés valami másnak......
2017. márc. 20. 19:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát elég nagy butaság volt.

Én ezeket javaslom: házi húsleves leve, zöldséglevek (frissen préselt lenne a legjobb), puhára főtt zöldségek, tojássárgája, kókuszzsír, banán, főtt vagy sült sütőtök, kamilla-, borsmenta- és gyömbértea üresen vagy mézzel. Probiotikum napi 2x a gyógyulásig (valami jobb kellene, mint a normaflor, amiben sok és többféle baci van).

Egyelőre kerüld a tejtermékeket, nyers zöldségeket, gyümölcsöket, feldolgozott ételeket. Húsokból csak puhára pároltakat egyél.

Ha rendbejöttél, nem ártana egy egészségesebb étrend, ami mellett nem lesz szorulásod, a folyadékbevitelre is figyelj oda. A keserűsó nem jó megoldás, de gondolom, most már rájöttél.

2017. márc. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes válaszodat, nagyon hasznos.
2017. márc. 21. 15:47
 8/8 A kérdező kommentje:
Tegnapra a hasmenés elmult, de még mindig nem tökéletes. Beszéltem a házi orvosommal is. Normix-ot ajánlott, de már nem tartom a gyógyszer szedését indokoltnak. Nem tudom mi lehetett?
2017. márc. 24. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!