Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ezért lehet hasmenésem?

Ezért lehet hasmenésem?

Figyelt kérdés
Egy hete vagyok vegán, és ez idő alatt végig ment a fasam. Sokat iszom, napi 2-2.5 litert, és változatosan eszem, zöldségeket, hüvelyeseket, gyümölcsöket, magvakat, gombát, zabkását.Glutént megpróbálok minél kevesebbet, de ez persze nem mindig sikerül. Cukros dolgokat sem eszek. Mitől lehet a hasmenésem? Vagy csak egy kis idő és megint jó lesz a székletem állaga?

2017. márc. 31. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sokat iszol, ez önmagában nem elég. Ha mondjuk vírusfertőzött, klórozott, gyógyszermaradványos(Fideszes) csapvizet iszol az mondjuk nem tesz jót. Desztvizboilert már lehet beszerezni 50 000 Ft ért, így teljesen tiszta vizet ihatsz.

Vagy ha esetleg nem pótlod, rendesen a nátriumot, vagy káliummal mérgezett sót eszel az is okozhatja. A nátriumpótlás főleg akkor fontos ha megy a hasad,

2017. ápr. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csapvizet iszom, de nálunk nagyon jó, nem vasas nem is klóros, csak persze annyi van benne, amennyi kell. Mostantól oda fogok figyelni a nátrimumra és a káliumra!
2017. ápr. 1. 05:55
 3/11 Csori96 ***** válasza:
Amiatt is lehet, hogy lényegesen több rostot viszel be, mint korábban, már ha ez valóban így van.
2017. ápr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Friss átállás után ez még betudható a sok rostnak, de ha 1-2 hétnél tovább tart ez a hasmenés, akkor menj orvoshoz. Nekem sosem voltak ilyen panaszaim. :/

Nem eszel nagyon fűszeres, csípős dolgokat?

2017. ápr. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem szoktam fűszereset/csípőset enni. De tényleg sok rostot eszem
2017. ápr. 2. 07:31
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha csapvizet iszol az nagy hiba, meg az is ha nem használsz uv lámpát a konyhasó káliumtartalmának ellenőrzésére.


Az ilyen betegségek mint a pestis, madárinfluenza ívóvízen keresztül fertőznek.

Elég beledobni egy madárinfluenzás tojást a kútba, egyből feldobhatja a talpát pár ember aki kútvizet iszik. És ne hidd, hogy nincsenek ilyen gonosz emberek, sajnos.

2017. ápr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Le van írva a Bibliába, hogy a zsidók ivóvízmérgezéssel foglalták el Kánaánt, és Rabba városát, ha azt hiszed, hogy téged megkímélnek, ha kell a magyarországi ingatlan, akkor kiröhöglek :D Bocs


Tényleg elég beleszarni egy kútba, hogy utcányi ember feldobja a talpát aki kútvizet iszik.

2017. ápr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a 14. kerületben rendszeresen büdös a víz. Ez kb 3-4 órág tart, utána kristály tisztának tűnik.
2017. ápr. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért a vizet írja mindenki, nem hinném, hogy az lenne a hibás.

Egy vegán ember is lehet egészségtelen ha rossz arányokba alakítja ki az étrendjét.

A hasmenést okozhatja rossz ételkombináció(gyümölcs+zsír), nyers magvak vagy akár túl sok pörkölt olajosmag,(a nyers mag enzimgátlókat tartalmaz, nagymértékű fogyasztása hányást is okozhat)

A gomba is a nehezebben emészthető ételek közé tartozik.

Nem tudom, hogy milyen arányba fogyasztottad ezeket és milyen időközönként, de remélem tudtam segíteni.

2017. ápr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hogy miért mindenki a vizet írja? Olvasol egyáltalán Bibliát?



Egyébként a hasmenés tipikusan káliumtúladagolástól létrejövő betegség. Pont úgy mint a Candida, tüdőbetgség, pszichoszomatikus betegségek, vesebetegség, rák.

Mondhatnánk Jehova ajándéka.

[link]


le van írva a Jelenések könyvében is az ivóvízmérgezés

[link]

11.

A csillagnak neve pedig üröm: változék azért a folyóvizek harmadrésze ürömmé; és sok ember meghala a vizektől, mivel keserűkké lőnek.

2017. ápr. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!