Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A kristály cukor tényleg...

A kristály cukor tényleg olyan káros az egészségre, mint ahogy azt írják internetes oldalakon, vagy túloznak?

Figyelt kérdés
2017. máj. 9. 20:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy a finomítatlan nádcukor jobb (mivel nem sokkal drágább 420 Ft/kg, a kristálycukor olyan 220-250 Ft/kg)?
2017. máj. 9. 20:33
 2/5 anonim ***** válasza:

Károsnak nem káros. Csak nagy mértékben történő fogyasztás esetén okozhat egy csomó problémát hosszútávon.

De mértékkel fogyasztva semmi bajod nem lesz tőle.

2017. máj. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Napi 10 kávéskanál?
2017. máj. 9. 20:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Én 130kg voltam régen, most 75 vagyok...az életmódváltásom elején természetesen én is elhagytam cukrot, fehérlisztet mindent, mert ezek maga a sátán... kellett hozzá 5 év és csalódás az összes létező édesítőben, hogy rájöjjek, nem a cukorral volt a baj soha, hanem azzal, hogy 2havonta pusziltunk be 2*10kg-ot... 3an...

Mostanság 1kg 1-2 néha 3 hónapra is elég...

2017. máj. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy barna cukor, nádcukor vagy répacukor. Ez mind cukor, nincs köztük számottevő különbség.

A mértékről: egyesek szerint annyi az egészséges, amit egész friss gyümölcs (és zöldség) formájában fogyasztunk el, az ételekhez (mesterségesen) hozzáadott cukor pedig kerülendő.

Ha jól rémlik, a hivatalos ajánlás max. 4 tk cukor/nap. Ha ezt betartod, már tettél valamit az egészségedért.

2017. máj. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!