Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hasmenés, kéne aggódnom?

Hasmenés, kéne aggódnom?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hete lágy a székletem; szóval nem megy folyamatosan egy nap többször a hasam, hanem normálisan 1-2 naponta, ha kimegyek mindig híg a székletem. Van viszont, hogy

gy tör rám mint egy hasmenés, nehéz visszatartani. Hiába szedtem probiotikumot (Protexin, Normaflore) nem látok benne javulást. Olykor veszek be Immodiumot, akkor egy fokkal kezelhetőbb.

Nem szedhetek hosszú távon ilyesmiket, vagyis nem gondolom hogy jót tenne.

Voltam vérvizsgálaton ott a vérképem teljesen jó volt. Olykor görcsölget lent a hasam, és néha szorongás miatt hányingerem is van, de igyekszem napi legalább 2 liter folyadékot meginni, illetve napi 3-4szer enni kisebb adagokat. (Korábban volt a stressztől egy időszakom mikor szinte semmit sem ettem, de akkor is 3 hét alatt vissza kellett volna álljon az emésztésem).


Semmi kísérő tünete nincs, csak ez az állandó híg állag és néha ez a hirtelen rámtörő "kimehetnék".


Ez vajon normális, vagy a probiotikumok közül kéne mást kipróbáljak? Gondolkodtam az allergián is, de nem vagyok se felpuffadva se semmi ilyesmi. A háziorvosom azzal küldött haza, hogy "majd jobban lesz"...



2017. júl. 22. 11:17
 1/2 enes ***** válasza:
100%
Próbálj ki más probiotikumot, esetleg élőflórás yoghurt segíthet még. És érdemes lenne kideríteni, hogy biztosan nem allergia-e.
2017. júl. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Pont ugyanebben vagyok 2 hete, de nálam volt közte szünet, de most újra van.. Neked mitől volt, mi segített?

2020. jún. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!