Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen "program" tudna segíten...

Milyen "program" tudna segíteni/ javítani rajtam?

Figyelt kérdés

175 cm magas, 52 kilós lány vagyok. És full lapos hasat szeretnek. Milyen étrendet kellene csinálnom? És h kellene edzenem rá?

Jelenleg röplabdázok, és futni szoktam. Néha esténként felulesek. De mit kellene rendeszeresen tennem, mint étrend mint edzés szempontjából?


2017. aug. 6. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem el, hogy 175 cm magasan, 52 kg-val nem lapos a hasad....
2017. aug. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hogy írjam..én úgy hívom h csücskös a hasam..van egy rész ami jobban látszik az elején, és én azt szeretném eltüntetni
2017. aug. 6. 20:31
 3/13 TR75 ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, neked problémád van az önértékeléseddel/önképeddel. Ezt kellene orvosolni.
2017. aug. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Két dolgot tudok elképzelni:

- Valóban zavar van a fejedben a kinézetről, esetleg egy szimpla genetikai adottságot akarsz eltüntetni, ami nyilván nem lehetséges.

- Rossz a testtartásod, és kinyomod a hasad. Ezzel szerintem szakemberhez kell fordulni.

Egy oldalnézeti kép esetleg segíthet.

Mindenesetre ha nekiállsz kicsit valami erősítő sportot is csinálni, az nem fog ártani, de diétázni, szálkásítani eszedbe se jusson ezzel a súllyal! Kb. nálad 10 cm-rel alacsonyabb lányoknál ez a normál testsúly. Te nagyon vékony lehetsz.

2017. aug. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A kérdés szempontjából lényegtelen, h van ilyesfajta problémám..
2017. aug. 6. 21:22
 6/13 anonim ***** válasza:
Egy komoly pszichoterápia segíthetne rajtad.
2017. aug. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Már hogy lenne lényegtelen? Egy nem létező problémát nem lehet megoldani.
2017. aug. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 TR75 ***** válasza:

Valóban, a kérdés szempontjából lényegtelen, viszont aki erre a kérdésre azt mondja, hogy fuss még 10 kilométert vagy a felülések számát duplázd meg, esetleg, hogy ne egyél annyit, vagy csak gluténmenteset/vegánt/0 kalóriásat és stb, az gyakorlatilag megerősít téged abban a téveszmében, hogy "a hasad kinézete >>csücskös<<, és ez nagy probléma", miközben simán lehet, hogy egyszerűen

1.) torzan látod magad;

2.) valóban "csücskös", viszont ez nem hiba, hanem alkati adottság, és csak neked tűnik fel ennyire (az 1. pont miatt).

175 cm-hez 52 kg nagyon-nagyon kevés.

A BMI kalkulátor szerint a kívánatos szélsőértékek a te esetedben 56,7 kg - 76,3 kg, az "ideális" 66,5 kg. Hacsak nem vagy maratonfutó, vagy nem vagy alkatilag ennyire sovány, akkor az 52 kg nagyon kevés.

Én azt is el tudom képzelni, hogy némi hízás eltüntetné a "csücsköt".

De, azt hiszem, te eltökélted, hogy olyan válaszokat fogadsz csak el, amik megerősítenek téged abban, hogy el kell tüntetned azt a "csücsköt".

Úgyhogy én azt mondom, neked azzal van problémád, hogy nem tudod elfogadni magad, és akár sarokcsiszolóval vagy bútorlap beültetésével is egyenessé varázsolhatod a hasad, akkor sem fogod tökéletesnek látni. És itt ez a lényeg:


Te nem látod tökéletesnek.

2017. aug. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8

Igen igazad van. Nem látom magam tökéletesnek. Ezért akarok változtatni rajta. És ha eltüntetem azt a "csücsköt" talán sikerül elfogadni magamat is.

Mert ezt más soványnak látja, és h jó alak. De én nem vagyok elégedett vele. Ezért akarok javítani rajta.

De köszönök minden választ :)

2017. aug. 6. 21:54
 10/13 TR75 ***** válasza:

Akkor máshogy fogalmazok.

Nem az a baj, hogy nem látod magad tökéletesnek. Mert ez segíthet abban, hogy ne legyél elbizakodott/beképzelt/nagyképű és stb. Hanem az, hogy nem tudod elfogadni, nem vagy az, és hogy soha nem is leszel az.

Szeretnék én is olyan lenni, mint George Clooney vagy Jake Gyllenhaal, de nem leszek, még csak megközelítőleg sem.

Ez van. Nem leszel "tökéletlen", ha elfogadod egy testi hibádat (HA valóban az, és nem fixa idea). És nem leszel tökéletes, ha leküzdöd. Az általam ismert legszimpatikusabb emberek úgy tökéletesek, hogy tisztában vannak a korlátaikkal/hibáikkal, de nem értékelik azokat túl. Ez pedig "eltakarja" a hibáikat (igen, még az esetleges testi hibákat is).

2017. aug. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!