Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Páromnak a HDL-koleszterinje...

Páromnak a HDL-koleszterinje 0.92, a triglicerid 3.15 lett. Mennyire kell így odafigyelnie az étkezésére?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
ezek normális értékek
2010. máj. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem normális értékek! A triglicerid nagyon magas! De ezt táplálkozási módosítással könnyen korrigálni lehet. A szénhidrátokat és a cukrokat kell drasztikusan csökkenteni, mert a trigliceridszint attól ugrik meg, és növelni kell az omega3 bevitelt (legkönnyebben a darált lenmag rendszeres fogyasztásával érhető el), mert az meg csökkenti. A normális határérték 1,8 körül van, bár a különböző források kicsit eltérő értékeket adnak meg, de a 3,15 nagyon magas.


A 0,92-es HDL nem annyira rossz, férfiaknál 1-et szoktak alsó határértékként megadni, de nekem mondjuk, 1,5. Az alacsony érték gyakran utal mozgáshiányra, ezt kéne változtatni.


Érdekes lett volna még megmérni, illetve megadni a vércukor-értéket is, mert az emelkedett trigliceridszint gyakran összefüggést mutat a vércukorproblémával is.

2010. máj. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.A glukóz 6.4 lett.Én eddig is tisztában voltam azzal hogy a párom eléggé egészségtelenül étkezik,de most talán ő is belátja,hogy ezen változtatni kell.
2010. máj. 26. 23:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugye mondtam, hogy a cukorral is gond lesz. A 6,4 mar a jol kezelt ciikorbetegekre jellemzo ertek. Az utolso pillanatban van, hogy megkapaszkodjon vagy visszaforduljon, de ehhez nagyon komoly dietara es eletmodvaltasra lenne szukseg.
2010. máj. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

köszönöm a segítséget.Még szeretném megkérdezni,hogy köszvényt állapítottak meg nála,így a köszvény-diétát bevezetjük.Ez korlátozza a zsíros hús,cukros ételek fogyasztását.Elég ha ezt az egy diétát szigorúan betartjuk?Ha én is,és 1 éves lánykánk is "részt vesz" ebben a diétában,az csak használ az egészségünknek?

2010. máj. 27. 13:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, az egészséges kaja attól egészséges, hogy mindenkinek használ. Én sem vagyok beteg, mégis egészségesen táplálkozok. És talán ezért nem vagyok beteg.


Még annyit, hogy a köszvényt meg ugye a savasodás okozza. A leginkább savasító étel a hús minden formában, aztán a cukor, és kisebb mértékben a gabonafélék. A legerősebb lúgosítók a zöldségek (némileg eltérő mértékben), aztán a gyümölcsök, de ezek már kevésbé és szintén különböző fokban, köztes dolog a tej és tejtermékek, ezekről megoszlanak a vélemények, vegyük úgy, hogy ez semleges közeli.


És még van egy fontos szempont. Ne csak azt erőltessük, hogy ezt nem szabad, meg azt nem szabad, mert ebbe beleőrül a páciens, és fellázad, abbahagyja. Nézd meg azt, hogy mennyi mindent lehet enni! Helyezd előtérbe a zöldségeket (a babot, lencsét, kisebb mértékben a krumplit és a barnarizst is ideértve), ezeket kombináld, tanuld ki a neten, hogy milyen könnyen, mennyi finom és értelmes dolgot lehet belőlük csinálni.


A gyümölcsök elsősorban reggelinek jók, egy kis zöld teával, magokkal, kis teljes örlésű szénhidráttal. A lenmagot, amit korábban írtam, vedd komolyan! Napi két evőkanál darálva, ebben benne van a napi omega 3 zsírszükséglet több mint 100 %-a.


A hússal kapcsolatban az legyen az alapelv, hogy a hús nem főétel! Valamit eszünk egy kis hússal, és nem húst valamivel.


Álljatok át a teljes örlésű pékárúra (ma már sok helyen beszerezhetők, de ha nem, otthon kenyérsütő géppel vagy sütőben sütve is előállítható). Fontos, hogy mindent a lehető legkevésbé feldolgozva kell enni. Ezért jó a teljes örlésű liszt és pékárú, a barnarizs, és a hús is jobb, mint bármiféle felvágott. (Bár ebből ugye kevés kell.) Természetesen az olyan hülye nassok se kellenek, mint gyümijoghurt. Tessék a gyümölcsöt a natúr joghurtba beleturmixolni!


Ez csak itt egy pár alapelv, amit gyorsan összeszedtem. Oldalakat lehetne írni mindegyikről. A többi feladat már rád vár, szedegess össze további ötleteket magadtól, meg a neten! A lényeg, hogy csak természetesen! Te csináld magadnak a kajádat, és ne a polcról emeld le! Ez a sok probléma, ami felmerült, mind a rossz táplálkozás következménye. Ha legalább 80 %-ig be tudnád tartani, amit írtam, az csodát tenne. Most még lehet csoda. 5-10 év múlva, ha semmi nem változik, már a csoda se segít.

2010. máj. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.Belevetettem magam a receptek keresésébe.És a jó hír ,hogy a párom is hajlandó tenni az egészségéért.
2010. máj. 30. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!