Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tinédzser lányok nagy része...

A tinédzser lányok nagy része miért nem hízik, holott zabálják a csokit és hasonlóakat?

Figyelt kérdés
Ez azért van mert, még erősen működnek a biológiai folyamatok amiknek sok energia kell így nem megy zsírba? Mert találkoztam már olyan lánnyal, 18 évesen 50 kiló volt, zabált mindent, 22 évesen már 80 kiló lett, pedig nem változtatott életmódot. Talán azért mert úgymond "nő" lett és leálltak a növekedési folyamatok?

2017. szept. 17. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdekel
2017. szept. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tinédzser korban ezerrel pörög a szervezet, változik, amihez sok energia kell, tanul is, van rendszeres testnevelés óra, szóval nem annyira rakódnak le a kilók.

22 évesen már nagyrészt letudta a suli, esetleg dolgozik és merek rá fogadni, hogy mozgásszegény életmódja van, szóval zabál és hízik. A legtöbb ember amúgy így jár egy idő után, ha nem figyel oda. Ha már nem mozog, legalább ne tömje magát a sok szeméttel.

Hozzáteszem, nekem ugyanúgy volt elhízott kortársam tinédzser korban, rajtam is volt egy minimális felesleg (kb. 5 kilóra gondolok ezalatt), az életmódom nem különösképp változott, csak épp nem tolok be minden szemetet az arcomba, így érdekes mód sikerült fogyni.

2017. szept. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pont az ellenkezőjét tapasztalom, hogy a korai serdülés során ehetnek bármit, de amikor elérik a 15-16 éves kort, és kezdenek nőiesedni, akkor megjelennek először a nőies vonalak, utána a hurkák... Az persze megfigyelhető tényleg, hogy aki tinédzserként még normális testalkatú volt, az elkezd hízni huszonévesként. Annak meg az az oka, amit már leírtak, hogy kifejezetten pörög kamaszként az anyagcsere, utána a korral egyre lassul. Minél idősebb valaki, annál nehezebb a testkompozícióján javítani.
2017. szept. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy drasztikusan belassulna az anyagcsere fiatal felnőttként, persze egy idő után lassulhat, persze.

De ahogy írták, egyrészt sokuk már fiatalon elhízik (s persze sok tinilány keveset eszik s azért karcsú), sokuk később kevesebbet mozog, mint tiniként... S azért a növekedés leállása is ott van, szépen lassan jöhetnek fel a kilók. Bár a te példádban inkább gyorsan jön, de szerintem extrém ritka eset, hogy 4 év alatt feljön 30 kiló egy addig vékony lányra s ez csak úgy ok nélkül tuti nem történik meg, nyilván többletben kezdett enni, mivel máshogy nem megy s az a anyagcsere így nem megy tönkre hirtelen. A növekedés leállása már más, de 16-18 évesen sem szoktak nőni a lányok, azt hiszem...


De akármi is történik, a kalóriaigényünknek megfelelően kell ennünk (s a céljainknak, tömegeléskor többlet, szálkásításkor deficit), különben lehet, hogy gond lesz.


Inkább azt szoktam hallani, hogy harmincon túl híznak el az étkezésre nem figyelő, igen sokat evő, addig karcsú lányok... Bár nekem ez is durva, 30 évesen még oly fiatal az ember, miért lassul be az anyagcsere? Nem szeretnék ilyen lenni.

2017. szept. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor jól sejtettem, hogy a biológiai folyamatok lelassulása miatt van. Az iskolai testnevelés óra látszólag azért nem tűnik annyira meghatározónak, hetente e 1-2-3 óra van, és elég sok lány csak sétálgat, nehogy megerőltesse magát.
2017. szept. 17. 13:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Nemcsak tinédzserek vannak így, a mi családunkban mindenki vékony, és bármennyi édességet, süti, csokit eszünk, nem fog rajtunk, nagyon sokat kell ennem rendszeresen, hogy 1 kg is felmenjen ránk, sőt sokszor még fogyunk is, pedig egész nyáron ment a sok fagyi, dinnyél, stb.
2017. szept. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én tinikoromban sok édességet és egészségtelen ételeket ettem, és nem híztam. Rendszertelenül ettem, volt, hogy kimaradt az ebéd vagy a vacsora, máskor meg lecsúszott egy egész pizza, egy tábla Milka, egy zacskó chips... Sokat gyalogoltam minden nap, lépcsőztem, futottam a busz után, amúgy nem sportoltam. De minden hétvégén volt buli és késő éjjelig tánc, persze némi ivászat is.

Aztán elkezdtem dolgozni, autóm lett, már alig gyalogoltam, rendszeresen ettem, hétvégén főztem, ritkultak a bulik. És jött is fel pár kiló, stabilan maradt is évekig. Nem lettem hű de kövér, de rajtam 10 kiló is nagyon meglátszik, mert alacsony vagyok. Úgyhogy rájöttem, jobb, ha odafigyelek a kajára és többet mozgok.

2017. szept. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!