Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi az ideális vízfogyasztá...

Mennyi az ideális vízfogyasztás naponta?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt javasolják,hogy sok vizet igyunk. Viszont olyat is hallani,hogy ez csak az ásványvíz gyártó cégek lobbija,hogy minél többet vásároljunk,meg kimosódnak a vitaminok,ásványi anyagok a szervezetből. Én pl téli időbe,ha megiszok napi 2-3 l ásványvizet amit sok helyen javasolnak,kb óránként vagy sűrűbben vizelnem kell,szerintem az már túlzás. Ha akkor iszok amikor megkívánom akkor kb napi 4-5ször kell vizelnem,de akkor kb 1-1,5l fogyasztok el.Akkor melyik lehet az ideális?
2017. nov. 28. 09:17
 1/5 SPetra99 válasza:
1l vizet ajánlanak 20kg-onként
2017. nov. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem könnyű kérdés. Sok mindentől függ, neked mi a jó: fizikai aktivitás, levegő páratartalma, hőfok, miket és mennyit eszel, egyszerre mennyit pisilsz. Van, aki szerint az a jó, ha halványsárga a vizelet, de ezt pl. vitaminszedés is befolyásolhatja. Én úgy gondolom, hogy 4-5 pisilés/nap mellett annyira nem lehetünk kiszáradva (de ez csak az én véleményem). Én ételekből kb. 1 liter vizet veszek magamhoz, mellé hideg időben kb. 1 liter vizet iszom (ennek fele ásványvíz, fele gyógytea). Többet nem kívánok, erőltetni pedig nem akarom. Ha lenne a közelemben kristálytiszta hegyi patak, lehet, hogy többet innék.
2017. nov. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amennyit a szervezet megkíván.

1 litert 20 kg-onként meg kb a 40 kilós lánykák isznak, 100 kilósan pl senki sem fog napi 5 liter vizet vedelni.

2017. nov. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2.5-3 liter egy normál testalkatú felnőtt napi szükséglete. Ebbe beleértendő a leves kávé és a levegő páratartalmából felvett víz is (légzéskor)...stb. Persze ez egyénenként függ a folyadékháztartástól és a fizikai aktivitástól. De kb. az optimális mennyiség ennyi. Az sem szentírás hogy mindennap legalább ennyi csupán átlagérték. Természetesen napi szinten akár 15-20%-nyi eltérés is lehet a körülményektől függően. A gonosz ásványvízgyártó lobbit felejtsd el és a vitaminok kimosódását is. :-) Szervezetünk annál sokkal jobban működő rendszer. Az agy ostobasága tudja csak tönkretenni
2017. nov. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
2-2,5l nyáron 3
2018. febr. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!