Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Inzulinrezisztencia-diéta...

Inzulinrezisztencia-diéta során ajánlott vagy kerülendő a sushifogyasztás?

Figyelt kérdés

2017. nov. 28. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem belefér ha barnarizsből lenne.jobb lenne mert az lassan felszívódó.
2017. nov. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Inzulinos diétán a zsíros ételek ( hús, tejtermék, tojás) fogyasztása kerülendő ugyanis a telített zsírsavak váltják ki a rezisztenciát.

A ch csökkentése TÜNETI kezelés, ami az OKOT nem szünteti meg.

2017. nov. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
De a shusiban ez nem nagyon van, az nem baj 2es?
2017. nov. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
#2: mutass már légy szíves valami komolyabb tudományos értekezést, publikációt (nem vegán propagandát), ami ezt az állítást alátámasztja.
2017. nov. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


Talán az amerikai diabétesz egyesület által kiadott kutatás nem vegán propaganda viszont egyértelműen kijelenti hogy a telített (=állati, mert az állati hsírok 70-80%-a telített míg a növényi telítetlen) egyértelműen összeköthető az inzulinrezisztenciával.


Ha nem buktál meg bioszból akkor pedig tudnod kéne hogy a cukor mindaddig lebomlik amíg a többletzsír ami a sejtekben lerakódik nem blokkolja és löki vissza a véráramba megemelve a vércukorszintet. Ha nincs többletzsír visszaáll a normál működés!

2017. nov. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ha nem buktál meg bioszból akkor pedig tudnod kéne hogy a cukor mindaddig lebomlik amíg a többletzsír ami a sejtekben lerakódik nem blokkolja és löki vissza a véráramba megemelve a vércukorszintet. Ha nincs többletzsír visszaáll a normál működés!"

Többnyire ötös tanuló voltam, nem csak bioszból... De az inzulinrezisztencia okairól nem tanultunk... Az még egy másik világ volt. Komolyan, most már benne van a tananyagban?

Ez valami újonnan kiagyalt teória lehet, amit a vegán próféták nem győznek szétkürtölni. Az ADA cikke nem valami meggyőző. Semmit nem ír a konkrét mechanizmusról, csak megfigyeléses vizsgálatokról meg állatkísérletekről. Mindkettő elég megbízhatatlan eredményeket tud produkálni, amit ők is elismernek:

"The association between saturated fat and diabetes risk seen in HPFS was not seen in the NHS. While the Iowa Women’s Health Study did have a suggestion that the relative amounts of saturated fat versus polyunsaturated fat (as represented by the Keys score) were associated with diabetes risk, saturated fat alone was not (14). Why isn’t there better agreement among the many studies that have looked for relationships between diet and the development of diabetes? These inconsistencies are not all that surprising, given the methodological issues mentioned earlier and the complexity of both diet and type 2 diabetes."

És: "They find that consumption of a high-fat diet and high intakes of saturated fat are associated with an increased risk of type 2 diabetes. However, this association disappears when they adjust for BMI." - Akkor most mi van? Van összefüggés, vagy mégsincs?

2017. nov. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A fenti minivitát figyelmen kívül hagyva, van esetleg valakinek véleménye az inzulinrezisztencia - sushievés témakörben? :)
2017. nov. 30. 01:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Mennyiség és összetétel kérdése. Még nem ettem sushit, kb. annyit tudok róla, hogy van benne hal vagy rák és rizs, és hogy többféle variációja létezik. Én jó ételnek tartom, de a rizs mennyiségére kellene odafigyelned, hogy ne lépd túl a diétádban szereplő ch mennyiséget. Viszont ha csak egyszeri, ritka alkalomról lenne szó, én nem hagynám ki. De ez már a te döntésed.
2017. nov. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8/8:


Köszi a választ! Én is jó ételnek tartom, elvileg nagyon egészséges, viszonylag gyakran eszem is. Csak nemrég kezdtem a diétát és hát igencsak megszenvedek vele, ezért arra gondoltam, hogy ha heti egy ebédet sushival megúszhatnék, az már nagy segítség lenne. Azt tudom, h vm speciális rizs van benne, de ch értéket nem találtam hozzá neten, ezért gondoltam hátha látja itt ezt a kérdést valaki, akinek van tapasztalata vele, vagy jobban ért hozzá.

2017. nov. 30. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!