Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyomorfájdalomra van "ellensze...

Kecskebéka111 kérdése:

Gyomorfájdalomra van "ellenszer"? Többi lent!

Figyelt kérdés

Kiskoromban már jártam orvoshoz a gyomrommal, mert a gyomromban nem záródott el valami, és amikor ettem, és közvetlenül lefeküdtem, akkor visszajött a kaja.

Akkor ennem kellett többször valami gyógyszert, de fél évig ettem, de nem segített sokat, így ráhagytam.. 1-2 év múlva elmúlt a gyomorfájdalmam.


Most elkezdődött 4-5 év után újból fájni a gyomrom, nem tudom hogy mi a baja, de amikor eszek, akkor az első pár falat ennivaló megköhögtet, és ez először csak a meleg kajával volt így, mostmár minden féle ennivaló köhögésre ingerel.


A háziorvos azt mondta, hogy valószínű reflux lehet ez, de nem küldött sehová tovább, illetve nem mondott különöset, csak felírt egy gyógyszert, azt hiszem Quamatel Mini-t és ezt ettem amikor a gyomorsavam nagyon fent volt, de nem segített sokat.

Gyomorégésre is sokszor panaszkodtam már édesanyámnak, de ő sem tudott mondani semmit.. Rennie-t ettem, az levitte a savam 5-6 órára kb, de aztán folytatódott a gyomorégés, de van hogy már éjszaka is felkelek, mert vagy gyomorégés van, vagy hányingerem van.


Valahogyan házi módszerrel vissza lehet állítani a gyomor régi állapotát? Hiszen a gyógyszerek nem igazán hatottak amiket eddig ettem. Lúgos vizet is próbáltam inni, de az sem igazán segített. Hozzá kell tenni, hogy naponta sok szénsavas vizet iszom.. Hallottam hogy rostos ételeket, italokat kellene innom, mert az regenerálja valamilyen szinten a gyomor épségét.

Volt már ilyen valakinek? hogyan lehet elmulasztani?



2017. dec. 3. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
orvoshoz kell menni azonnal
2017. dec. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el gasztroenterológiára,a háziorvosodnak rég be kellett volna utalnia. Valószínűleg nem zár jól a gyomorszájad és refluxod van. Szénsavasat egyáltalán nem lenne szabad innod, sőt,ilyenkor cukros leveket sem, csak vizet vagy ízesítetlen teát. A rostdús étkezés, sok zöldség, kevés gyümölcs segít. Napi 1 joghurtot is megehetnél és nézz szét a neten, milyen reflux elleni alternatív gyógybigyók vannak. Van,aki az aloéra esküszik, van, aki az aktivált árpaőrleményre, lucernakapszulára, stb. Mindnek vannak jótékony hatásai. Renniet ne szedj hosszútávon,mert csak még több savat termel tőle a gyomrod.
2017. dec. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, el fogok menni kivizsgáltatni a dolgot, és oda figyelek az étkezésre is
2017. dec. 3. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!