Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy pótolhatom az egy nap...

Hogy pótolhatom az egy nap alatt elvesztett összes folyadékot, ha csupán a vizelettel többet ürítek ki mint, amennyit megiszok?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy nem csak a vizelettel veszítünk vizet. Azon kívül is legalább 1L folyadékot veszítünk.

Ezt a mennyiséget biztos, hogy nem fedezi a naponta elfogyasztott étel víz tartalma.


Máshogy:

Hogyan pótolhatom a vizeleten kívül elvesztett folyadékot, ha minden megivott folyadéknál többet pisilek?

(Mértem.)



2018. jan. 6. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem neked ez csak úgy tűnik.Ha ez így lenne, már kiszáradtál volna.Ha úgy érzed nem bírsz elegendő mennyiséget inni, akkor igyál néha izotóniás sportitalt, az tovább hidratál.De nem literszámra!
2018. jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Lemértem.

Minden vizelést egy mérőedénybe végeztem, ami után annyi vizet ittam, amennyit kipisiltem.

Kb. félóránként dobtam fél liter sárgát.

2018. jan. 6. 19:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem értem. Reggel van x mennyiség vizelet, az az előző napiból van. Méred, iszol annyit. Aztán a következő vizelet vagy több vagy kevesebb, ha kevesebb, azért mert előbb érzed hogy kell menni, mint hogy termelődne pont annyi mint elsőre. Ha több azért, mert még termelődött az előző napiból.

aztán a nap folyamán eszel iszol lélegzel izzadsz, összesen lehet, hogy több megy ki mint be, de a vizeket a sót is szabályozza és összességében jól van kitalálva, hacsak nem vagy vesebeteg vagy szívbeteg, nem szedsz vízhajtót, beáll az egyensúly.

2018. jan. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ételeid víztartalmát is lemérted?

Nyilván nem viszel be tartósan kevesebb vizet, mint amit elvesztesz, hiszen akkor kiszáradnál.

2018. jan. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az anyagcsere során is keletkezik víz és az ételekben is sok van.
2018. jan. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!