Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fogyókúrára szorulok, igaz?

Fogyókúrára szorulok, igaz?

Figyelt kérdés

15/L vagyok, 160 cm és 63 kg

Tudom, hogy a súlyom BMI értéke a túlsúlyos kategóriába esik már, tehát diétáznom kell.

Nálam a diéta abból szokott állni, hogy a napi 1500 kalóriát nem haladom meg. Csak 1 dologtól félek : ha most igy diétázok akkor nem fogom kiéheztetni a szervezetem vagy nem fogok egy olyan ürességet hagyni, aminek majd évek múlva rossz hatása lesz ? Vagy fogyókúrázni teljesen normális ilyen korban ?


2010. jún. 4. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
1500 kalóriával nem lesz komolyabb bajod (amúgy is pici vagy, mint én), viszont sokkal hatásosabb lenne, ha többet mozognál, mint eddig. Akkor nem is kellene számolgatnod a kalóriákat, egy pár plusz kiló hamar leolvad, ha elkezdesz mozogni.
2010. jún. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nemigazán normális,mivel még fejlődésben vagy,és ha hirtelen sokat fogysz,akkor a hormonjaidat is felboríthatod.de ha a diéta abból áll,hogy egészségesen étkezel és rendszeresen mozogsz valamit,akkor nem lesz semmi gond,csak add meg a megfelelő vitaminokat,tápanyagokat a szervezetednek.
2010. jún. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

bizony, jól gondolod.

ne aggódj, 1500 kalória elég.

2010. jún. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A helyedben inkább ésszerűsíteném az életemet:) Azaz kihagynám a nassolást és a kifejezetten hízlaló dolgokat: üdítő, édesség stb. Nagyon fontos: sokszor egyél keveset.


Kitalálnám, hogy mely sporthoz van leginkább kedvem és belevetném magam! Nagyon fontos: a rendszeresség.


Ha így folytatod, csakis jól járhatsz!

2010. jún. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

fogyókúrázni veszélyes, de egészségesen élni nem!

ha egy túlsúlyos ember elkezd egészségesen élni (egészséges ételeket fogyaszt számára megfelelő mennyiségben, elkezd rendszeresen mozogni/sportolni, sok folyadékot iszik, és elkerüli azokat a dolgokat mely számára károsak, pl. chips)

akkor lassan, de BIZTOSAN leadja a súlyfeleslegét.

én neked is ezt javaslom, felesleges kínozni a szervezeted, ráadásul olyan fiatal vagy még:)

2010. jún. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem a fogyatékosság a káros!:D
2010. jún. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
jól szól az előttem lévő!!! a testtömeged normális, valszeg az összetétele nem. az emberek mikor testüket foormálják vhogy mindig kifelejtik a munkát. tehát amikor ilyet írsz hogy "Nálam a diéta abból szokott állni, hogy a napi 1500 kalóriát nem haladom meg." szerinted a kis hájadat mi fogja elégetni, az 1500. kcal-ban lakó égetőmanók? tájékoztatlak h edzés nélkül semmi értelme az ilyeneknek. ha edzés van nincs jojó!!!!
2010. jún. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!