Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan szedhetnék fel magamra...

Hogyan szedhetnék fel magamra néhány kilót?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék egy kicsit hízni, bőven kellene rám kb. 5-10 kiló.

12 éves vagyok, 150 cm és 30 kg. Sajnos nincs jó étvágyam,nem sokat eszek.


Tudnátok javasolni olyan ételeket, módszereket, amivel ezt a "néhány" kilót tudnám pótolni?

Nem tudom, hogy számít-e, de lovagolni és edzeni szoktam, ez után kicsit jobb az étvágyam. Hamarosan úszni is fogok.


(Akik trollkodni, utálkozni szeretnének, azokat mégkérem, hogy inkább ne írjanak. Köszönöm!)

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. jan. 13. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:

30 kg ????

Amúgy kalória pluszban kell lenned,ahhoz hogy hízz.Nézz utána miben van sok kalória.De mondjuk például ilyenek az olajos magvak(mogyoró,dió)

Itt is írnak sokat:

[link]


De írd be gugliba ,hogy kalóriadús ételek,és kidob több ezret

2018. jan. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én anorexia miatt voltam kórosan sovány, leírom, én hogyn híztam tartósan, orvosi ellenőrzéssel. (Vega vagyok egész kicsi korom óta, így hús "helyett" tofut, szejtánt, stb eszek általában.)

Reggeli: zabkása (aszalt) gyümölcsökkel, magvakkal (lenmag, dió stb) vagy valami hasonlóan laktató, tápláló étel (2 tojásból rántotta sajttal, zöldségekkel, 1-2 szelet pirítóssal) stb

Tízóraira gyümölcs (banán, alma, barack stb), és valami keksz, ropi

Ebéd: rizs/bulgur/tészta egyszerű wok zöldségekkel, pirított tofuval

Uzsonna: gyümölcs

Vacsora: valami rántott dolog (gomba, sajt), vagy ugyan az, mint ebédre

Napközben még házi készítésű gyümölcslevet, smoothiekat ittam.


Ez csak egy példa, hogy én pl miket ettem. Ezek mind normál/nagy adagok voltak, mindig tele voltam evés után. Sok receptet kipróbátam, 2-3 naponta sütöttem egészséges kekszeket, muffint. A lényeg, hogy minden 3-4 órában egyél valami finomat, amit kívánsz.

Hízni kalóriatöbblet mellett lehet, így ha nem hízol csak úgy, kezdj el kalóriát számolni. Napi 500-1000 kalóriával egyél többet, mint amit a napi életviteleddel (alapanyagcsere+sport) elhasználsz.

Sok sikert és kitartást!

2018. jan. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld pacsi.

Ma felszedtem kb. 1 kg-ot, ami szerintem már nem olyan rossz.

2018. jan. 14. 17:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy nap alatt már bocsi,de nem lehet 1 kilót felszedni.
2018. jan. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor szerintem a mérleggel van baj.

31,4-et mutat most, tegnap 30,4 volt.

2018. jan. 14. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!