Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A kávé vagy az energia ital...

A kávé vagy az energia ital mennyire károsak a szervezetre? Mennyi az a mennyiség ami még elmegy és mennyi amennyi már sok?

Figyelt kérdés
Mostanába sok kávét iszom mert lefejelem a falat elalszom ha nem vagy hogy napi ötöt is de nem sok az? Munla helyemen a gépböl hosszú kávét szoktam inni meg ithon is kotyogós főzőnk van abbol szoktam kettőt hármat
2018. ápr. 25. 04:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Állítólag a kávé nem is káros és tévhit az, hogy felébredsz tőle, nincs is ilyen hatása.

Energiaital az káros, igen, májat tönkreteszi. Napi 1 már káros. Én anno minden héten 2x edzés miatt ittam, de kb. 2 hónap múlva már hányingerem volt.

2018. ápr. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az energiaital az koffeines cukrozott víz. A kávé meg kávés cukrozott víz. A központi idegrendszerre gyakorol némi hatást, van aki jobban tolerálja, van aki kevésbé. Élénkítő hatású mert a pulzust megtolja. Napi 1 kávé szerintem bőven elég.
2018. ápr. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, meg taurin meg egyéb adalékok.

Felpörget kb annyira, mint egy kockacukor, és 20 perc max.

2018. ápr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem a napi 5 kávé már sok. Viszont ha ennyire fáradékony vagy, érdemes lenne kivizsgáltatnod magad, mert lehet, hogy például pajzsmirigy alulmüködés okozza, azt pedig kezeltetni kell.
2018. nov. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!