Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségtelenebb a gumicukor...

Egészségtelenebb a gumicukor fogyasztása, mint az emberi ürüléké?

Figyelt kérdés
A barátnőm szerint kakit enni kevésbé egészségtelen, mint gumicukrot. Cím magáért beszél.

2018. máj. 1. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyiket sem szoktam fogyasztani, és nem is vagyok beteg, tehát lehet benne valami.
2018. máj. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Tudtam, hogy helyesen étkezem! TUDTAM!
2018. máj. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kísérletezd ki.
2018. máj. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha komoly választ akarsz a kérdésedre: az emberi ürülék egészségtelenebb, mert tele van baktériumokkal és más mikroorganizmusokkal, amelyek között sok az egészségre veszélyes is. A gumicukorból kétféle van: az egyikfélében a zselésítő anyagot állati csontból készítik, gondolom ettől undorodik a barátnőd, pedig nincs benne károsabb anyag, mint mondjuk a kocsonyában. Van a másikféle gumicukor, az úgynevezett vegán, az növényi anyagokból készül, az alma egyik összetevője, a pektin képzi a zselésítő anyagot. Ha ilyen vegán gumicukrot eszel, az gyakorlatilag olyan, mintha cukrozott gyümölcsöt ennél, maximum a cukortartalom miatt lehet egészségtelen. Létezik egyébként ez utóbbi cukormentes vagy cukorszegény formában is, lényegében zselésített gyümölcs. Ezek az utóbbi fajta gumicukrok persze lényegesen drágábbak is, de egészségesebbek. Az olcsóbb fajta, állati zselésítő anyagot is tartalmazó gumicukrok persze színező- és ízfokozó anyagokat is tartalmaznak, szóval ezek miatt sem túl egészségesek, de azért kevésbé lehet baja tőle az embernek, mint bármilyenfajta ürüléktől.
2018. máj. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A gumicukornak jobb az íze. Bár őszintén szólva ebben nem vagyok biztos, mert csak az egyiket kóstoltam.
2018. máj. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!