Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet valami oka, hogy már...

Lehet valami oka, hogy már nem kívánom a húst? Illetve mennyit kell megennem belőle, hogy egészséges legyek?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. Mindig is sok húst ettem, de kb. 2 hónapja nem igazán kívánom. Ránézek, és egyszerűen nincs kedvem megenni. Nem jutott eszembe vegánnak, vegetálariánusnak lenni vagy ilyesmi.
2018. máj. 27. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
17%

Ne Ddd ha nem kívánod. A hús egyébként is kifejezetten egészségtelen. Tele van telített zsírokkal, koleszterinnel, antibiotikumokkal, hormonokkal, dioxinnal.

Lassan 16 éve nem fogyasztottam és makkegészséges vagyok. Ez idő alatt összesen 2x voltam beteg/lázas, télen elkapott az influenzajárvány és ennyi. A vérképem tökéletes. Mióta a férjem is elhagyta a húst megszűnt a pikkelysömöre és az egészségi állapota, erőnléte, közérzete egyre javul.

Állati termékekre semmi szüksége s szervezetnek, mindent be lehet vinni sokkal egészségesebb növényi forrásokból is.

2018. máj. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
lehet csömöröd van tőle, ha nem kívánod, ne edd. Esetleg készítsétek el máshogy (sütve, főzve, rántva), vagy egyél másféle húsokat.
2018. máj. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem esszenciális dolog a hús, szóval ha nem akarod, ne edd (amúgyis komoly előnyei lennének, ha az emberiség erősen lecsökkentené a húsfogyasztást). Az persze nem igaz, hogy tele van telített zsírokkal, főleg a sovány húsokban alig van zsír és igen kevés zsíros hús van... Az egészségességéről lehetne feleslegesen vitázni, de értelme nem lenne, a két tábor nem győzi meg egymást. Én jó ételnek tartom a minőségi húst, de magam sem eszem s tisztában vagyok vele, hogy még a növényi étrend is lehet teljes, nemhogy a sima vega. Ki találta ki, hogy hús kell az embernek, nem tudom, de népszerű tévhit.

Aki ilyet mondd, azt kérd meg, hogy egyetlen esszenciális tápanyagot mondjon, amit másból ne tudnál könnyen bevinni. Én már sokaknak mondtam ezt és általában nem válaszoltak, ha mégis, butaságot.

2018. máj. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem szükséges a hús az egészséges élethez, sőt...
2018. máj. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem szükséges, én is ritkán eszek, maximum 2 hetente, de van, hogy egy hónapig sem semmit.


A vérképem szuperül van, mert mellette csomó hüvelyes zöldséget meg gyümölcsöt eszek, salátát, sajtokat...

2018. máj. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!