Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az igaz, hogy az afrikai...

Az igaz, hogy az afrikai négerek nem tudják megemészteni a tejet, ugyanakkor az afroamerikaiak már igen, mivel keveredtek a fehérekkel?

Figyelt kérdés
2018. jún. 2. 14:17
 1/3 anonim ***** válasza:

A maszájoknak van is egy olyan italuk, ami tej és vér keveréke.


Szóval ez már itt elbukik hogy "az afrikai négerek" ne tudnák megemészteni a tejet.


azon kívül, az afrikai őslakók körülbelül ugyanannyira heterofgén csoportot alkotnak, mint mi itt Európában.

Igaz, mivel nem találkozunk sűrűn dél-, kelet-, észak-, és nyugat-afrikai őslakókkal, így nem látunk különbséget fekete és fekete közt.


de van, ezt én is meg tudom erősíteni. volt etióp osztálytársnőm, és nagyon nem a standard afrikai nő kinézetet hordozta. Nagyon karcsú, szép arányos, európainak mondható testfelépítés, inkább halvány mint sötétbarna bőr, vékony állcsont, dús gyapjas szerkezetű haj. Dél afrikában teljesen mások, és itt az egyetemen sok dél afrikait látni.

2018. jún. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az emberiség nagyobb része nem tudja megemészteni a tejet (ez nem is különös, hiszen a felnőtt emlősök tipikusan ilyenek, az ember azzal csal, hogy folytatja a rendszeres tejivást baba kor után is és sok esetben így továbbra is meg tudja emészteni, úgy-ahogy).

Inkább a keletiekről tudom, hogy a zömüknek gondja van a tejjel.

2018. jún. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

De maga a kérdés jogos, mert a tej megemésztéséért több enzim is felelős, az enzimeket pedig különböző gének kódolják, és a géneknek lehetnek különböző hatásfokú variánsai, akár hiányozhatnak is bizonyos etnikumokból.


Szerintem ez azzal áll összefüggésben, hogy az adott népcsoport mennyire folytat földművelő, állattenyésztő életmódot, mennyire van rákényszerülve az állati tej fogyasztására, és hogy ezt mennyi ideje teszi.


Találtam egy térképet az angol laktóz intolerancia Wikipédia cikkben, ott azt mutatja a térkép hogy egész Afrikában, és egész Ázsiában, de leginkább Kelet-Ázsiában gyakori a laktóz intolerancia.


de ismétlem, ez etnikum függő. az afrikai rasszon belül is rengeteg alrassz van.

2018. jún. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!