Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen étrendet kell követnem...

Milyen étrendet kell követnem reflux esetén?

Figyelt kérdés

Szeretném részletekbe menően megtudni hogyan kell étkeznem. Nem elég nekem annyi hogy szénhidrát vagy fehérje...Nem értek az ételekhez, soha nem is foglalkoztam a dologgal (épp ezért jutottam el idáig hogy refluxom lett...)

Konkrét étrend, receptek kellenek nekem, ha tud valaki olyan oldalt amit direkt refluxosoknak írtak, azt nagyon megköszönném!

Annyit találtam csak hogy szénsavas dolgokat nem szabad inni, tehát az egyik nagy "szenvedélyemet" a kólát el kell felejtenem, de a szénsavas vizet és a cukros üditőket is...Meg ugye semmi édesség.

De sajnos hiába hagytam fel ezekkel, 2 hónap után se javult a dolog.

Később jobban utánanéztem, és egy csomó kedvenc kajámmal fel kéne hagynom, mint pl. a paradicsom, paprika, hagyma, narancs, citrom, péksütik, pizzás dolgok (pizzás csiga és a pizzás fornetti volt a kedvenc reggelim...), méz, tökmag, pisztácia...

Van egyáltalán olyan amit szabad a refluxosoknak enni?

Szóval jó lenne szájbarágósan tudni hogy mit ehetek és ihatok...



2018. jún. 20. 14:30
 1/6 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem hogy az adagokkal se vagyok tisztában, mi számít kevésnek, mi számít soknak?

Mert én egy tányérnyi párolt zöldség-főtt krumpli kombótól már jól lakom, tele a hasam, de a testvéremnek a fél fogára nem lenne elég. Pedig vékonyabb nálam.


És nem tudom a mozgás számít-e, mennyire kell beiktatni a sportot? Havi/heti/napi hány óra és milyen fajta mozgás kell?

2018. jún. 20. 14:34
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Repce mézet ehetsz, piacon kapni, ez nem árt, kávét felválthatod gabona kávéval, Inka kávé nagyon finom, cigi is tilos ha netalán cigizel és a túl zsíros, fűszeres, csípős ételek. Ötször egyél keveset. Neked kell megtapasztalni, hogy mi okoz gondot és mi nem. Én pl narancsot, mandarint bírom és a sótlan Mogyi direkt jó volt a gyomromnak. Levesek jót tesznek, főzelékek mehetnek, kenyér is, de pirítva.
2018. jún. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem kávézom, nem iszom, nem cigizem. Az egyetlen szenvedélyem hogy szeretek enni :) És sajnos egészségtelen dolgokat...
2018. jún. 20. 14:52
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Egyszerre ne egyél sokat, ne edd túl magad. Én amikor nagyon előjött a refluxom napokig csak vajas, sajtos karfiolt ettem ebédre egy kis vajon sült vékony szelet fokhagymás csirkemellel, vacsorára pedig melegszendvicset, egy zsömlére csak vajat és sajtot tettem, azt sütöttem meg. Görögdinnye, sárgadinnye nem okozott panaszt. Sütik erős gyomorégést okoztak, azt hanyagoltam és a csoki is. Mogyit eszegettem nasiként.
2018. jún. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A fokhagymás csirkemelltől nem jött elő újra? :S

És mit jelent a túlevés? Mert miközben eszem, nem tudok rájönni hol kéne leállni. Próbáltam hogy az egy tányérnyi adag felét ettem csak meg, de éhes maradtam, és fél óra múlva megint ettem...

De az egy tányérnyi adag meg eltelít, és erre csak akkor jövök rá amikor már mind megettem...

2018. jún. 20. 15:14
 6/6 anonim ***** válasza:
63%

Sült fokhagyma nem ártott meg.

Nem kell jóllakottságig enni, mert a gyomor evés után 15-20 perccel jelez, hogy megtelt.

2018. jún. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!