Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől lehet az, ha levest...

Mitől lehet az, ha levest eszem, ~5 kanál után úgy érzem, nem tudok nyelni? Ekkor meg kell állnom az evéssel. Mintha a nyelőcsövem zsírossá válna s megakadályozná, hogy lecsússzon a leves.

Figyelt kérdés

Csontlevesnél, zöldséglevesnél, stb fordul elő, pl gyümölcslevesnél sosem.

Más étellel s itallal nincs problémám, inni tudok fél litert is egyszerre(gondolom, mert az innivaló nem zsíros).


2010. jún. 16. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ha csak bizonyos (szerinted a többinél zsírosabb) kajákkal van gond és amúgy a többit minden probléma nélkül tudod enni, akkor nekem inkább pszichés eredetűnek tűnik, de mivel ez hasonlít arra, amikor a nyelőcsőben szervi eltérések vannak, így - ha tényleg ez érezhetően egy probléma Neked - érdemes lenne megnézetni egy szakemberrel. Menj gasztroenterológushoz.
2010. jún. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Valószínűleg nem pszichés eredetű, a zsíros pörköltet gond nélkül tudom letolni, mikor eszem a levest, nem gondolok arra, hogy "brr zsír". Nincs probléma a súlyommal.

Csak nem hallottam még olyat, hogy valakinek csak akkor van nyelési nehézsége, amikor zsíros levest eszik.

Bár arra is gondoltam, hogy mi van, ha valami más összetevő váltja ki, ami közös a "kommersz" levesekben, s nem a zsír. Mondjuk a zeller? Azt mondja a google, hogy a zeller is allergén, de zeller + nyelési nehézségre nem találtam semmit...

2010. jún. 17. 07:23
 3/5 A kérdező kommentje:

Hétvégén ettem /volna/ újházi tyúkhúslevest, de ott már a harmadik kanál leves megakadt.

Viszont pörköltet meg simán tudtam enni. (zsír-zsír)

2010. jún. 28. 06:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet a zeller az, az allegia barmilyen formaban elojohet. Holyagosodhat a szad, kiuteseid lehetnek, mehet a hasad, eghet a gyomrod stb. Benne lehet az emesztesi nehezseg is. Menj el orvoshoz, majd o megmondja
2010. jún. 29. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rájöttem!



[link]


Az Ehlers–Danlos-szindróma (EDS) egy ritka örökletes betegség, ami a kötőszöveti rendellenességek egy csoportja.[1] Az EDS-nek neuromuszkuláris (idegizomzati) szövődményei léphetnek fel,[2] beleértve a szem szövődményeit is. Sok EDS-es beteg nehézségekkel küzd az egészségügyi rendszerrel való elégedetlenség miatt. Társadalmilag nehéz helyzetet okoz nekik az is, hogy a súlyos fájdalmaik ellenére egészségesnek tűnnek.[3][4] Mivel az EDS-es betegek egészségesnek látszanak, ezt az állapotot láthatatlan fogyatékosságnak is nevezhetjük.[5][6]

2021. márc. 19. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!