Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha innentől kezdve minden nap...

Ha innentől kezdve minden nap megennék két darab főtt tojást (eddig egyáltalán nem ettem), akkor nagyon megemelné a koleszterinszintemet?

Figyelt kérdés
2018. jún. 21. 12:25
 1/3 anonim válasza:
32%
Egy kicsit sok, mert a napi ajánlott koleszterin maximum 300 mg, egy átlagos tojásban pedig kb. 180 mg van. Inkább csak napi egyet.
2018. jún. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Newm hiszem, sokaknak napi sok tojástól is jobb lesz a koleszterinjük, fura dolog ez.


A koleszterin fontos anyag, nagy erőkkel termeli a szervezet. Az étellel bevitt koleszterin egészséges esetben nem sokat számít, de a tojásban a "jó" koleszterin és a "rossz" jó, kevésbé ártalmas mérete van.


Én sok éve eszem napi sok tojást, nekem jó, de koleszterinszintet sosem méretek, így inkább azokra tudok hivatkozni, akiknek kifejezetten javulnak az értékei úgy is, hogy napi több tojást esznek (meg bacont, a ketogén étrendben az is népszerű). Ez persze még mindig csak egy ványatag kis nem-érv, de pontos kimutatásokat nem tudok.


Ha aggódsz, menj gyakran orvoshoz s nézesd meg, hogy mi a helyzet.

2018. jún. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én kb. 3 éve eszem napi 2 vagy annál több tojást. Előtte is ettem, de nem minden nap. Minden évben csináltatok egy vérvételt, a koleszterinszintem (össz, HDL, LDL) tökéletes, pedig nem vagyok már fiatal.

Olvasmányaim szerint, ha eddig semmi koleszterint nem fogyasztottál, akkor enyhén emelkedhet mindhárom értéked (ez még nem jelenti, hogy bármi bajod lenne ettől). Ha eddig is ettél koleszterintartalmú ételeket, akkor valószínűleg nem sok változást fogsz tapasztalni.

2018. jún. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!