Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Osztálykirándulásra milyen...

Osztálykirándulásra milyen glutén és cukormentes kajákat vigyek magammal illetve hogy kerüljem ki őket közös étkezés során? Félek hogy kicikiznek miatta és hogy nem fogok jóllakni.3 napos lesz a kirándulás.

Figyelt kérdés

2018. aug. 1. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Aki egy ilyen dolog miatt kicikiz, annak semmi esze. Tojd le. Vigyél puffasztott rizs/búza szeletet, vagy abonettet.
2018. aug. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok gluténérzékeny, és cukorbeteg ember van, nem fognak ezért cikizni.


Vigyél csipszet és diétás csokit és gmentes kenyérből szendvicset. Gmentes lisztből pogácsát süttess anyukáddal és azt is vihetsz.

2018. aug. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért cikiznének? Alig zártál ki valamit, rengeteg normális étel marad...


Persze vannak bunkók, akik mindenkinek beszólnak, de velük nem kell foglalkozni.

2018. aug. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, ételeket nem írtam. Én tuti vinnék olajos magvakat és mazsolát, ez nekem mindig a vésztartalék (illetve van lényegesen zsírosabb is, de az téged bizonyára nem érdekel). A főtt tojás is elállós, de azért én se azt vinnék ilyenkor, max. a legelejére. Inkább sütnék valami jó kis sós sütit, ahhoz nem kell glutén. Muffinformában szoktam sajtos szezámosakat, azokat könnyű megfogni is. Zöldség, gyümölcs, vaj... Bőven van mit enned. Keménysajt, az jobban eláll. Füstölt húskészítmények? Vagy azokba tesznek glutént vagy cukrot? Nem tudom, én általában nem eszem sem feldolgozott ételt, sem húst, de biztos vannak többfélék.

S már írták a cukormentes csokit, csak azt hűteni érdemes, mert megolvad.

De ma már annyi gluténmentes cucc kapható, zsemlék, sütik, kekszek...

2018. aug. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Vigyél puffasztott rizs/búza szeletet, vagy abonettet."

A puffasztott búzaszelet és a normál abonett nem gluténmentes. A pufirizs jó ötlet, a kisfiam is ilyen diétán van, ő szokott enni szendvics formájában.

A közös étkezésnél az a kérdés, hogy tudnak-e neked biztosítani GM ételeket, vagy sem. Ha mindent neked kell vinni 3 napra, az nem lesz egyszerű.

2018. aug. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak előrecsomagolt péksütik, édesek is. Vigyél felvágottat-hűtve. Én glutenérzékeny vagyok. Most voltam kempingezni. Konzerveket vittem.(Pl Kész ételeket, májast, vagdaltat.) Azért egyeztessen előre, hátha megoldják a kajádat.
2018. aug. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, közben rájöttem, hogy a pufi búza hülye ötlet volt :D Abonettből viszont nálunk csak gluténmenteset árulnak.. fura
2018. aug. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Aug elején osztálykirándulás? Fele osztályt össze sem lehet ilyenkor már trombitálni.
2018. aug. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!