Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan fogyhatnék minél többet?

Hogyan fogyhatnék minél többet?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a nyaraláson 4 kilogrammot híztam, és sehogy sem akar lemenni. Márciustól júniusig fogyókúráztam, amikoris 74 kgról 65 kgra sikerült lefogynom. Utána feljött 2, hiszen ballagás volt,viszont az még nem zavart annyira. Viszont most a nyaraláson svédasztalos kaják mellett nem tudtam ellenállni. És ezzel az egy hét alatt felcsúszott 4 kilóval már nem érzem jól magamat! Kinéztem egy harminc napos kezdő edzéstervet hogy szeptemberre kicsit fittebb legyek, viszont nemtudom, hogy milyen étrenddel egészítsem ki. Valami nagyon hatásos módszer? (szeptemberre szeretnék a mostani 70ről 66ra visszamenni)
2018. aug. 3. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudni kellene először is, hogy mennyi kalóriára van szükséged egy nap. Azért hízol, mert többet eszel annál, vagyis annak ellenére, hogy mondjuk ülő életmódot folytatsz, megeszed naponta egy sportoló ember adagját. 4 kiló nem sok, ha másfél-két hónapig kevesebbet eszel kb. 500 kcal-al, akkor le tudod adni. Tehát ha mondjuk 2000 kcal lenne a napi szükségleted, akkor egyél csak 1500-at. Ezeket ki tudod számolni, van sok kalkulátor a neten.

Az étkezés fontosabb, mint a sport, de azért mozogni se árt, mert sokan ugyan vékonyak, de löttyedtek, a mozgás hiánya miatt. A mozgás bármi lehet, nem kell egyből 20000 Ft-os kondibérletet venni, akár kocogni, biciklizni is eljárhatsz, a lényeg, hogy rendszeres legyen.

2018. aug. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Képest voltál egy hétig háromszor annyit enni, mint máskor...? Komolyan? Erre azért nem sokan képesek, én igazán tudok enni, évtizedekig masszívan túlettem magam, de ennyit nem. Márpedig enélkül nem jön fel 4 kiló.

S miért is hízna az ember, ha ballagás van vagy nyaral? A gyomrod és kalóriaigényed ugyanakkora, az embernek pedig elég sokat kell ennie ahhoz, hogy abból bőven kiszedhet rengeteg élvezetet, nem kell több. Néha feljöhet egy kicsi, OK, de több kiló? Ezzel nem ártana csinálni valamit, hogy ne hízz minduntalan ilyen gyorsan. Valami mindig lesz, nyaralás, születésnap, esküvő, karácsony...


4 kiló nem sok, sokféle jó kis étrendet alkalmazhatsz, de nem tudhatom, neked mi a testhezálló, különbözőek vagyunk mi, emberek.

Én jelenleg a szénhidrátcsökkentés és étkezések számának csökkentése (mivel nekem ez ideális, nem mindenkinek jó ám ez, illetve az utóbbi időben túl sokszor ettem egy nap, 3-4-szer is s ez nekem brutálisan sok) mellé fokozott aktivitást iktatok be, s ez utóbbi a döntő. Mire odajutok, hogy 100 km-eket biciklizek a hegyekben, garantáltan könnyű lesz határozott deficitben ennem :) Nemrég kezdtem s 40 km már könnyen ment, az igazán nem sok, pedig egész energiaigényes :).

2018. aug. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!