Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha mindennap megiszok 2 liter...

Ha mindennap megiszok 2 liter színezett, cukros üdítőt, az a májamnak nagyon rossz?

Figyelt kérdés
2018. szept. 11. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen,főleg ha még mellette csupa finomított lisztes,cukros kajákat is eszel.Miért nem lehet vizet inni?
2018. szept. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mert annak semmi íze.
2018. szept. 11. 17:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az ízesített vizeket.
2018. szept. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A víz attól víz,hogy semmi íze.De ilyen gondolkodással,ami neked van,én azt tanácsolom,hogy igyál annyi cukros mérget,amennyi csak belédfér.
2018. szept. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A döntés a te kezedben van. Ha neked az íz a fontosabb, akkor ezzel vállalod, hogy:

- felesleges kalóriákat viszel be a szervezetedbe, aminek a testsúlyodra nézve lehetnek negatív következményei a jövőben,

- ezek a kalóriák ráadásul cukorból származnak, ami önmagában is egészségtelen, gyulladáserősítő hatása van például,

- a cukor tönkrevágja a fogaidat (nem tudsz minden pohár üdítő után fogat mosni - ha meg tudnád oldani, akkor sem lenne jó, mert a túl sok fogmosás is káros),

- a nagy mennyiségű cukor hirtelen megemeli a vércukor szintjét, aztán az leesik, ismételt ivásnál megint felmegy - szóval kialakul egy "libikóka", ami nagyon nem egészséges;

- a cukor függőséget alakít ki,

- a mesterséges színezékek és egyéb adalékanyagok szintén nem tesznek jót hosszú távon.


Nem kötelező csapvizet vagy ásványvizet inni "üresen", ezeket ízesítheted is egy kis citromlével és _kevés_ cukorral vagy édesítőszerrel (egy idő után rá fogsz jönni, hogy mennyire túl vannak cukrozva a bolti üdítők).


Mondom mindezt úgy, hogy 30 éven át ittam ezeket a lónyálakat kizárólagosan - vagy időnként teát; hogy úgy mondjam, nálunk a víz mosogatásra és mosásra való volt, nem ivásra - ha 10 liter vizet megittam ez idő alatt, akkor sokat mondok...

Fokozatosan szoktam le pár hónap alatt, és ma már nem is igazán bírom meginni a bolti üdítőket, max. egy pohárral alkalmanként, annyira édesek és annyira mesterséges ízük van.

2018. szept. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!