Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti beosztjátok, hogy nagyjából...

Ti beosztjátok, hogy nagyjából hány órakor esztek vagy csak úgy mikor éppen megéheztek?

Figyelt kérdés

2018. okt. 27. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen a napi program. Ha nincs, akkor akkor eszem, amikor megéhezem. Ha feszes a program, akkor meg akkor, amikor lehet, amikor ésszerűnek látszik.
2018. okt. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hétköznap a munka miatt behatárolt mikor tudok étkezni. Ebéd 11.30-kor így a vacsora az egyedüli ami nem fix, de a korai ebéd miatt 18-ig szoktam enni.

Hétvégén viszont nagyon laza, amikor megéhezek... Van hogy csak délután ebédelek stb.

2018. okt. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez általában egybeesik. Délután 3-kor szoktam először enni, ilyenkor vagy éhes vagyok kicsit, vagy nem, de ha 4-kor sem ennék, akkor azért már érezném az energiahiányt.

Néhány órával később szokott jelentkezni az igény az újabb evésre, ha nem ettem eleget, úgyhogy akkor is eszem.


De bizonyos napokon (pl. ha nagyon korán kelek és sokat mászkálok) korábban eszem. Ha éhes vagyok, mindig eszem, ez alapvető dolog nálam. De jó étrenden, megfelelő kalóriabevitellel legfeljebb ebédkor vagyok éhes. Ha nem vagyok éhes ebédkor, akkor is eszem, 3-kor van a családi közös ebéd, olyankor nehéz lenne nem ennem, hiába vagyok még jóllakott előző napról.


Hétvégén lazább (sokszor még étrendileg is), a párom ebédje 3-ról eltolódik akár délelőttre, ami az én rendemet is képes rombolni, ráadásul korábban is kelek. Délelőtt azért nem szoktam enni, csak esélyes, hogy nem várok 3-ig.


Az éhség elégséges, de távolról sem szükséges feltétele az evésemnek, úgyhogy laza napokon (ami túl gyakran van) akkor eszem, amikor kedvem támad enni, éhségtől függetlenül. Jó étrenden s az alap időszakos böjtöt tartva (6-8 órás evési ablak) nem kell félnem a durva túlevéstől.


Fogyáskor fontosabb a fegyelem, csak egy rendesebb, de nekem nem nagy ebéd fér be és mozognom is érdemes többet. Úgyhogy akkor egyértelmű, hogy 3-kor eszem és kész.

2018. okt. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-ig csak iszol? Nem bírnám ki... Én már reggel 7-kor kinyitom azt a bizonyos ablakot (aztán be se csukom nemtudommeddig, pedig már hallottam róla, hogy ez egy jó módszer, és épp mostanában elkezdtek felugrálni rám is a kilók...).
2018. okt. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!