Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet attól bajom, hogy...

Lehet attól bajom, hogy rengeteg csípős paprikát fogyasztok?

Figyelt kérdés
Nincs, vagy alig van olyan étkezés, ami mellé ne ennék erőset. Tabasco szószt leveses kanállal eszem, ha megkívánom. Meg hasonlók. Lehet ebből valami bajom? Amúgy első sorban szárított formában eszem az erős paprikat, vagy csilit veszek frissen és azt aprítom bele mindenbe fokhagymával és gyömbérrel. Nem túl erősek ezek a csilik amúgy szóval napi 2-3 db-ot is megeszek az ilyen bolti fóliázott friss csilikből. Nagyon szeretem ízre amúgy szinte az összeset. Meg szinte mindenbe döntöm a tabasco szószt.

2018. nov. 12. 10:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
0%
nekem attól volt epekövem.
2018. nov. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
és ezt honnan tudod?
2018. nov. 12. 10:32
 3/31 A kérdező kommentje:
Mármint...van egy egypetéjű ikertestvéred, akivel mindenben megegyező életmódot folytatsz azzal a különbséggel, hogy ő nem fogyaszt erős paprikat, és nála nem volt epekövesség?
2018. nov. 12. 10:34
 4/31 anonim ***** válasza:
15%
Igen lehet. Nézz utána mit okoz a sok csipős, vagy nézd csak meg egy idős embert, miben bélrendszeri panaszai vannak, milyen gyakran jár az onkológushoz a végbélrák miatt stb. stb. Hitegetheted magad, h okosabb vagy mint más és úgyis neked van igazad, de attól még nem lesz igaz.
2018. nov. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
65%
Pl refluxot okozhat sok egyéb mellett.
2018. nov. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom. Én, gyerekkoromtól eszem az erőset. Egy tál levesbe 1-2 száritottat áztatok. A lecsó az lángol. Most vagyok 62, de még semmi hátrányát nem tapasztaltam azon kivül, hogy alkalmanként az egész hajam vizes az izzadságtól, amit az erős okoz.
2018. nov. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Hitegetni? :D pont, hogy a hitegetés ellen szólok, ha nem látnád. Orvosok által hányavetin odavetett kinyilatkoztatások ellen pl. Epidemológiailag, statisztikailag táplálkozástudományilag alátámasztott érveket elfogadok pro-és kontra, a kioktató hülyeséget NEM. Te ne akard magad azzal hitegetni, hogy megtaláltad a végbélrák kiváltó okát, éps az a kapszaicin :D vagy akkor miért nem állsz sorba az aktuálisan esedékes Nobel-díjért? A konstruktív válaszadóknak persze köszi, előre is.
2018. nov. 12. 10:58
 8/31 anonim ***** válasza:
23%
Molekuláris biológus vagyok, kicsit jobban értek a tlmához, mint te és a kutatásokhoz is. Nem érdekel, hogy te mit gondolsz és mit hiszel el, a te bajod és a te h.lyeséged, nem a miénk.
2018. nov. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
37%
3-as az az egyszerű törvény tudható: a túlzás, a mértéktelenség mindenből, de tényleg az ég világon mindenből: ártalmas. Valószínű te is tudod ezt, és azért tetted fel a kérdést.
2018. nov. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
7. válaszadó, igen, ez ismerős, nálunk is így tolja az egész család. Senki sem beteg, 70 év fölöttiek sem, nagyapám 89 évesen hunyt el végelgyengülésben. Én gyanítok egészségvédő hatást is. De semmi sem fekete vagy fehér. Nyilván vannak káros hatásai is, de azzal jönni kinyilatkoztatés szitnen hogy rákot okoz meg epekövet, és az összefüggés direkt (mint mondjuk az aszbesztnél a tüdőrák) egy hatalmas blamázs. Döbbenet, hogy orvosok is osztanak észt ilyen stílusban. Ilyen blődséget eregetnek a szájukon.
2018. nov. 12. 11:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!