Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A telített zsírok valóban...

A telített zsírok valóban egészségtelenek, azaz emelik a koleszterint és érelmeszesedést és infarktust agyvérzést okoznak?

Figyelt kérdés

Ilyen ajánlások olvashatók az interneten.


Zsírok

Törekedni kell a zsírszegény étrend összeállítására, az érelmeszesedés fokozott kockázata miatt. A zsírszegény tej és tejtermékek, húsok fogyasztása ajánlott. A telítetlen zsírsavak fogyasztása előnyös.


Kerülendő a tejszín, a zsíros sajtok, szalámifélék, szalonna, tepertő, zsíros húsrészek. Az ételkészítés során is csökkenthetjük a táplálék zsírtartalmát (pl.: a tej fölözése, a húsok zsírtalanítása, a bőr lehúzása, kevesebb zsiradék használata révén). A készételek zsírtartalma is csökkenthető (pl.: a húsos leveseket, pörköltfélék zsírját leválasztjuk).


Nem ajánlott a magas koleszterintartalmú belsőségek (pl.: sertésmáj) gyakori fogyasztása. Kiváló tápanyag-összetétele (vas, A-, B2-, B12-vitamin) miatt azonban ritkán fogyaszthatják cukorbetegek is (hetente max. 5-8 dkg mennyiségben). A tojás szintén magas koleszterintartalmú, ugyanakkor kitűnő a tápanyag-összetétele (A-, D-, B12-vitamin), ezért mértékletes fogyasztása megengedett (heti egy alkalommal önálló ételként szerepelhet a diétában).

Ez valóban igaz? Még mindig ennyire kell félni a zsíroktól?


Vagy megdőlt ez az egész dolog és már kiderült hogy nem olyan károsak ezek a zsírok és nincs nagyon hatással a koleszterin szintre ezt is azt is lehet olvasni hallani

Szerintetek Melyik az igaz?


2019. jan. 2. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már elavult.

Én pár éve viszonylag sok tojást (napi 2-4), májat, zsíros húsokat (bőrrel) és sajtot eszem, étolaj helyett zsírt, vajat vagy kókuszzsírt használok, ehhez képest a vérképem - triglicerid, koleszterin, LDL/HDL, májfunkció, hemoglobin stb. - jobb lett mint valaha.

2019. jan. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Biztos van bennük igazság de szerintem az se jó ha nem eszük ezeket az ételeket. Mértékkel kell fogyasztani, nem túlzásba esni velük
2019. jan. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, ha nem mozogsz.

Ez teljesen független a súlytól. 40kg vagyok és betegseg miatt hetekig nem mozogtam, kolbaszt ettem, tojást és magas lett a koleszterinem.

Apâm is sovàny de zsírt zsírral eszik reggel délben este és most agyvérzést kapott. Szerencsére enyhébb, túlélte. A laborja katasztrofális.

2022. nov. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha eleget mozogsz (sport, fizikai munka) akkor ledolgozod a felesleget. Ha egyáltalán nem eszel zsírost, akkor viszont a szervezeted emelni fogja a koleszterint mert szüksége van rá. Tehat amiket leírnak az csapda. Az arany középutat keresd.
2022. nov. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!