Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Whey proteint lehet e adni...

Whey proteint lehet e adni egy 12 éves gyereknek?

Figyelt kérdés
Súlyos székrekedési problémank van ami hónapok óta fenn áll.Orvosnál voltunk de sajnos semmi nem segit sem a rostok,gyümolcs,aszalt szilva,kúpok...semmi.Gyógyszert nen kaphat mindennap mert hozzászokik a szervezet.Azért gondoltam erre mert a férjem vett egy nagy "hordóval"és hasmenést okozott neki.Mennyire ártalmas egy fejlődő szervezetnek?
2019. márc. 16. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem jó megoldás, és csak tüneti. Gyermek gasztroenterológus látta? Gyermekpszichiáter látta?
2019. márc. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Természetesen.A gasztroenterologus tanácsa volt a rost,növényi alapu gyógyszerek végszükség esetén kúp.De hashajtót nem ad.Én se szeretném...Pszihiáter is látta hiperaktivitas miatt már 8 éve járunk hozzá és tud a problémáról de szerinte nem gyógyszer mellékhatás(az ő tanácsára kerestünk egy gasztrós dokit.De semmi...én csak gondoltam megpróbálom ezt is ,csak akartam tudni hogy nem e ártok vele.Azért köszi.
2019. márc. 16. 22:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Hiperaktív gyerekeknél gyakoribbak az emésztési problémák, ételérzékenység. A bélflóráját kellene rendbehozni, probiotikumot próbáltatok már? Tejsavófehérje helyett inkább élőflórás joghurtot, kefírt próbáljátok meg, feltéve, hogy nem érzékeny a tejtermékekre.

Az én kisfiamnak (szintén ADHD-s) a sok tejtermék és finomliszt szorulást okozott. Egy ideig nem kapott semmi tejes dolgot (gasztrodoki javasolta), most tejtermékek közül csak vaj és kefír van az étrendjében, és kenyeret is csak ritkán eszik, azóta nincs székrekedése.

2019. márc. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tejterméktől minket is eltiltott a gasztros doki 2 hónapig semmit nem evett,ivott de aztán mivel semmi változás nem történt lassan visszatettük a tejes dolgokat,de a házi tej helyett már csak 1,5% os boltit veszünk és gyümölcsjoghurtot.Kefirt sajnos nem eszi meg.De....probiotikumot még nem próbáltunk,nem is tett róla emlitést a doki sem;és én sem olvastam róla pedig már azt hittem mindent kiolvastam a googlen a témával kapcsolatban.Ártani nem árt...Esetleg van valami konkrét amit ajánlanál vagy mindegy?Köszi a tippet:)
2019. márc. 17. 20:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Érdemes olyat venni, ami magas csíraszámú és többféle bacillustörzset tartalmaz.

Ha korábban nem volt székrekedése, esetleg el kellene azon is gondolkodni, hogy vajon milyen változás történt, gondolok itt étrendre, folyadékbevitelre, stresszre, gyógyszerszedésre, mozgásmennyiségre. Van esetleg valamilyen étel, amiből sokkal többet vagy kevesebbet eszik, mint előtte?

2019. márc. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt még érdemes elolvasni, lehet a tünetek hátterében a Candida elszaporodása is.

[link]

2019. márc. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Gyógyszerei ugyanazok talán kenyeret kicsit tobbet eszik mostanában.Két éve is volt már egy hasonlóan súlyos székrekedése;akkor is ugyanezt kapta:székletlágyitó por,kúp,rosttabletta és teljes tejmegvonás.Akkor sem használt semmi:( 3-4 hónap utan magától jött helyre.

A probiotikummal kapcsolatos tanácsot és a cikket is köszönöm.Meg fogom próbálni.

2019. márc. 18. 06:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!