Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg ez a normális?

Tényleg ez a normális?

Figyelt kérdés

Minden reggel 6 után elindulok otthonról munkába és megállok egy kocsma előtt. Kulturált kocsma és a tulajok is régi ismerősök, úgyhogy nyáron minden reggel ott indítom a napot egy hűtött fél literes ásványvízzel. Megveszem, váltok pár szót és irány a munka. Az italszagot nem bírom, na meg a cigi füstöt sem, úgyhogy rövidre veszem. Nagyon elcsodálkoztam az utóbbi napokban hogy 6-kor nyit, de már az ajtó előtt vannak várakozó emberek ha például pár perccel később van nyitás valami miatt, alig várják hogy beengedjék őket. Ezek az emberek reggel beülnek és pár órát eltöltenek iszogatva. Szoktam figyelni hogy reggel is elég sok a fogyasztó és nagyjából egész nap jönnek mennek, nincs üresjárat este 8-ig. Eszméletlen dolog hogy egy kocsmára nagyobb igény van mint egy élelmiszer üzletre. Szerintem ennek a kis kocsmának nagyobb a forgalma mint egy kisebb üzletnek. Az árakról nem is írok, mert plafonon vannak, mégis nagy forgalmat bonyolít le, ha italról van szó nem számít az ár, de ha a boltban 500 forint a paradicsom kilónkénti ára, akkor inkább nem vesznek.


Tapasztalatból mondom hogy a vállalkozások többsége nem nyereséges és be is csődöl, de egy kocsmára mindig van kereslet, sajnos....


2019. aug. 2. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg ez a normális, én is igy látom.

ITt a könyékemen 4! kocsma van egymástól 100m!-en belül, és mind a 4 virágzik, bőven van forgalmuk.

Élelmiszer bolt van 2, itt-ott lézengenek bennük emberek.

2019. aug. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ennyi alkoholista van. A masszív alkoholistáknak pedig akkora a függőségük, hogy ha nem kapják meg a reggeli adagot, akkor már remeg a kezük-testük, súlyosabb esetben (2-3 nap alkoholmegvonás) akár epilepsziás sokkszerű állapotba is kerülhetnek, mert az alkohol hiányától összeomlik a szervezet.

Aki már nyitáskor ott toporog, az tényleg a legalján van.

2019. aug. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát, sajnos a kajára meggondolják mennyit költsenek, de egy korsó sör 400-500 forintért nem sok napi 2-3szor.
2019. aug. 2. 14:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és még olyat is gyakran látok, hogy bemegy a kaja üzletbe, vesz 3 zsemlét, 1 csomag parizert, meg egy tálca sört...
2019. aug. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem nagyon tudom milyen egy alkoholista élete, de amit látok reggelente, kicsit durva.
2019. aug. 2. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!