Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angol nyelvtanulás szakközép...

Angol nyelvtanulás szakközép iskolában? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok a lényeg: úgy tervezem hogy szak közép iskolában angolt fogok választani a tanulható idegen nyelvek közül csak ott a bibi hogy az általános iskolába ahova járok csak németet lehet tanulni. Voltak nálunk szakközép iskolások akik azt mondták hogy ázlehet menni nyugodtan mert újra vesszük az alapoktól ez menyire igaz? Vélemények, tényleg így van vagy cseszhetem?

2019. aug. 12. 08:19
 1/2 Z ***** válasza:
100%

Szerintem ez tanárfüggő. Én általánosban némettel kezdtem, de 2 év után angolt kezdtem tanulni, mert elköltöztünk. Az angol alapokat nem tanultam meg, építeni nem tudtam rájuk, 3 évig tanultam még angolt az általánosban, de 8.-ban a hetedikes anyagot vettük mert le voltunk maradva. Szóval volt valamicske angol tudásom, de igen karcsú. Utána szakgimnáziumban angolra jelentkeztem. Nálunk volt kezdő meg haladó csoport. Egyértelműen kezdőre mentem. Akkor van szívás, ha úgy jársz, mint én, hogy olyanok mennek veled együtt kezdőre, akik igazából haladók, csak a haladó az nehéz, ezért inkább a kezdőre mennek.

A tanár bejött első órán. Felírta a táblára, hogy "hello" és elmondta, hogy ez az első szó amit megtanulunk. Ennyire az alapoktól kezdte. Nade a csoport fele halálra unta magát az alapoknál meg azoknál a részeknél, amiket már tudtak, mi meg, akik igazán nem tudtunk túl sokmindent folyton lemaradtunk, mert a tanár inkább azokkal foglalkozott, akiknek ment, a többiek meg zárkózzanak fel. Szóval ez inkább tanárfüggő. De egyébbként ha normális tanárt kapsz, akkor akár még a nyelvvizsga is meglehet elvileg. Bár ahhoz azért neked is kell tenni. Sokat.

2019. aug. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösz 1. hasznos volt a válaszod
2019. aug. 16. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!