Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Budapesten a Mézeskalács...

Budapesten a Mézeskalács teret miért nevezték el a mézeskalácsról?

Figyelt kérdés
De most komolyan, random módon nevezték el vagy van valami oka?

2019. aug. 24. 20:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltam megkeresni, de nem találtam. Az utcanevek gyakran ötletszerűen születnek. Nem mindig.

Pl. Budapesten a Kecskeméti út ma a belvárosban van. Látszólag nem sok köze van az alföldi városhoz. De a régi-régi Pest a mai ötödik kerület volt, falak is körülvették. Az utca a Kecskemétre vivő országút része volt.

Sokáig a mai Rákóczi út, Kerepesi út, Veres Péter út teljes egésze Kerepesi volt, mert hogy oda lehetett jutni rajta.

A Mézeskalács tér környezetét nem ismerem, lehet amikor újonnan keletkezett utcáknak nevet kellett adni, akkor valami koncepció alapján hasonló neveket adtak.

De az is lehet, valamikor működött itt mézeskalácsos mester. A Hízlaló tér nevét az ott egykor volt sertéstelepről kapta, a Vágóhíd utca a vágóhídról.

A családnevek is valamikor hasonlóan jöttek létre.

A lakóhelyem közelében van egy új rész, Madárdomb a neve. No itt sem tudom, hogy volt-e itt ilyen földrajzi hely, ha igen, mitől lett az. Gondolom, sok-sok madár volt ott.

Most viszont az összes utca valamilyen madár nevét viseli.

2019. aug. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!