Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A világháborúk során a börtönö...

Andicserhalmi kérdése:

A világháborúk során a börtönök ugyan úgy működtek tovább, vagy ilyenkor szélnek eresztették a rabokat? (Európai kontinens jogeset érdekel elsősorban)

Figyelt kérdés
2019. aug. 30. 13:55
 1/3 anonim válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy működtek tovább és a köztörvényeseket nem engedték szabadon, ritka eseteket kivéve, hanem inkább olyanról hallottam, hogy kényszermunkára és a frontra vitték őket az első sorokba, illetve olyan munkára ami finoman szólva sem volt "életbiztosítás" a háborúban.


Emellett megnövekedett a politikai foglyok száma is, valamint a szintén poltikai-háborús okokból történt kivégzéseké is. Pl.: Bajcsy-Zsilinszky Endrét és Társait is börtönben gyilkolta meg az akkori hatalom 1944. december 24. napon.


[link]


Magyarországi viszonylatról írtam.

2019. aug. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan nem eresztették el őket, de pl légitámadáskor, vagy, ha a hivatalosok elhagyták a várost, mert jött a "felszabadítás", könnyen szétszéledtek. Így tűnt el Matuska Szilveszter is.
2019. aug. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
"1944. december 6-án a német katonai parancsnokság felszólította a váci börtönparancsnokot, hogy bocsássa szabadon a 800 foglyot, különben kivégzik őket"
2019. aug. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!