Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lehet az a mozgó fénypont,...

Mi lehet az a mozgó fénypont, amit Fehérvár felett lehet látni esténként?

Figyelt kérdés

Székesfehérvártól 10 km-re lakunk Sárszentmihályon, és gyakran megfigyelünk egy jelenséget esténként a város felett. Egy fénypont viszonylag alacsonyan, hol lassan, hol egy picit gyorsabban halad ide-oda, és van amikor megáll egy helyben. A fénye sem állandó. Néha annyira elhalványodik, hogy teljesen kialszik, majd újra fénylik. Többnyire szabálytalan a mozgása, de van úgy, hogy egyenletesen halad egy irányba, amíg teljesen el nem tűnik. A szabálytalan mozgása miatt repülőgép nem lehet. Helikopter sem lehet, mert az nagy zajt csapna, és máshogy viselkedik. (Helikoptert látunk már sokszor éjszaka repülni, ezért meg tudjuk különböztetni.) Én drónra tippelek, de nem tudom, hogy azok ki vannak-e világítva. Mivel az UFO szó azonosítatlan repülő objektumot jelent, ezért egyenlőre számomra ez egy UFO, mivel nem tudom, hogy mi az. De egy-két sci-fi film után könnyen idegen bolygóról jött lények űrhajójának is gondolhatnánk. (?) Valaki tud esetleg valamit róla, vagy szintén látta már, vagy látott ilyet máshol?

U.i.: Láttunk már a keleti Bakony felett is ilyet e egy kirándulás alkalmával szükületkor.



2019. okt. 4. 22:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, szürkületkor természetesen... :)
2019. okt. 4. 22:24
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyébként most is láttam a kérdés kiírása előtt kb. fél órával a jelenséget.
2019. okt. 4. 22:27
 3/11 mindentudó99 ***** válasza:
Valamelyik szórakozóhely lézerfénye ez teljesen biztos.
2019. okt. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, erre nem gondoltam. Logikus magyarázat, és most pénteken volt is rá esély, mivel elég felhős volt az ég, és tudtommal a felhőket világítja meg alulról a lézerfény.

Viszont még mindig nem tudtam teljesen nyugvópontra térni a kérdés felett, mivel ahogy írtam is, ugyanilyen jelenséget láttunk többször olyan helyeken, ahol város, és szórakozóhely sehol a közelben nem volt. Pár éve történt, hogy a Bakony legkeletebbi részén, a Csór-Iszkai hegy tetején túráztunk. Teljesen derült volt az ég (talán néhány kis kósza felhő lehetett), a nap már éppen lement, de még szépen derengett az ég kékje, amikor nyugat felé megpillantottuk az egy helyben álló fénypontot, ami hol halványabb lett, hol felerősödött. Ez többször ismétlődött, aztán eltűnt. Nekem még olyan ötletem volt, hogy lehet, hogy valami katonai objektum, mivel abban térségben gyakran szoktak hadgyakorlatot tartani. Akkor speciel nem volt, mert azt hallottuk volna, de attól még lehetett militáris eszköz...

2019. okt. 6. 19:49
 5/11 anonim válasza:
Videozd le
2019. okt. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha igaz lenne a kérdés, akkor a kedves Kérdező már elegett tett volna a hatos válaszoló kérésének.
2020. márc. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Miféle otrombaság ez? Kikérem magamnak ezt a sértegetést, és jelenteni fogom! Nem szoktam

valótlan dolgokat kérdezni! Ha nem tudsz érdemben válaszolni, akkor legalább ne gyanúsítgass

másokat! Egyébként úgy látom, nem ismered a számokat, mert Te vagy a 6-os "válaszoló".

Valószínűleg a 4-esre gondoltál, aki azt írta, hogy videózzam le. De könyörgöm hogyan, ha a jelenség

csak max egy percig tart és olyankor általában nincs nálam telefon, de ha lenne is, telefonnal semmi

nem látszana a felvételen, mivel apró kis pontokról beszélünk, és nem egy csúcskészülék az enyém.

Azonkívül annyira lebilincselő, ami épp az égen történik, hogy eszembe sem jut telefon után

rohangálni. Szóval, ha csak kötekedni akarsz, akkor nagyon nem jó helyen jársz!

2020. márc. 25. 22:53
 8/11 A kérdező kommentje:
Na tessék, én is benéztem most a számokat, mert valami gond van a Gyakori Kérdések honlapjával, és teljesen máshol van most minden rajta. Szóval az 5-ös írta az ominózus videózás dolgot. De esküszöm, amint lesz rá alkalmam, meg fogom tenni, de feltételezem te akkor sem fogod elhinni, majd ráfogod, hogy hamisítvány, vagy valami hülyeséget vettem fel. Hangsúlyozom, nem tudom, hogy mi az, azért írtam ki a kérdést. Távol áll tőlem, hogy rögtön valamiféle misztikus dolgot tételezzek fel. Én csak konstatálom az eseményeket, és nem fogom rá mindjárt, hogy biztos idegen lényekről, vagy bármi másról van szó. Azért is írtam ki a kérdést, hátha valaki más is tapasztalja ezeket, de úgy látom, hogy az emberek többsége nemigen szokott az égre nézni, valószínűleg mindenki el van foglalva a maga kis harcaival, napi megélhetéssel és a rengeteg hiábavalósággal, ami körülvesz bennünket, de talán már a szemünknek sem hiszünk, hogy amit látunk az ott van addig, amíg központilag azt nem mondják, hogy az a valami bizony ott van. Na, akkor elhisszük, hogy az a valami tényleg létezik, csak valaki rágja már a szánkba! Egyébként rengeteget szoktam/szoktuk gyerekeimmel a csillagos eget bámulni, mert egy csodavilág az! Már több égitestet és konstellációt felismerünk, és élvezzük ezek megismerését. Mindeközben nem nehéz ilyen és ehhez hasonló felfedezéseket tenni. Egyébként volt egy újabb megfigyelésünk is, és ha valakit érdekel szívesen leírom azt is, mivel SAJNOS AKKOR SEM VOLT NÁLUNK KAMERA. :( SORRY!
2020. márc. 25. 23:15
 9/11 anonim ***** válasza:

#8

Bocsi, azért írtam ezt, mert ezen az oldalon már csomó ilyen hamis kérdés volt, ami annyira látszott, hogy kitalált.

Ott is az volt, hogy a "videózd le"-nél bukott le a kérdező.

Bocs, de a tapasztalatok ebbe az irányba sodortak engem.

Most már elhiszem a látottakat.

2020. márc. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

OK, semmi gond! Megértem, hogy a sok hamis "észlelés" ezt a reakciót váltja ki az emberből. Ezért is nehéz ez a terület, mert sok mindent akarnak elhitetni velünk, illetve sok mindent akarnak letagadni, ezért itt már kiigazodni nem könnyű. De azért jól esett, hogy bocsánatot kértél!

Én is alapból szkeptikus vagyok, de amikor már sokadszor tapasztalunk hasonló dolgokat, akkor az emberben kérdések merülnek fel.

Na, akkor elmondom a legutóbbit. Kb. 1 hónapja történt, hogy a fiam az udvarunkból (Sárszentmihályon lakunk) egymást követő, kb. 10 fénypontot látott haladni észak-nyugati irányban. (Arra vannak a Bakony hegyvonulatai is.) A fénypontok egymást követték egyenletes sebességgel, nagyjából keleti irányban haladva, és egy pontot elérve, ugyanott mindegyik sorban eltűnt. Ez kb. 1 percig tartott. Azért ezek szöget ütnek az ember fejében, hogy mi a csuda lehet ez? Nem tudom, de azért furcsa. Szerintem repülő, helikopter, diszkófény kizárva. Ami esetleg racionális aggyal szoba jöhet: valamilyen katonai manőver, de az meg hangjelenséggel párosulna - talán... Úgyhogy marad azonosítatlan repülő objektum, vagyis U.F.O.

2020. ápr. 8. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!