Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet belőlem magántanuló?

Lehet belőlem magántanuló?

Figyelt kérdés
Amióta gimnazista lettem foglalkoztat ez a kérdés. A többiek nagyon hátráltatnak és nem tudok haladni miattuk a tanulásban órákon és alapjáratból is nem szeretek emberek között lenni mert introvertált vagyok. Illetve baromi messze lakom az iskolától. Otthon szerintem sokkal hatékonyabban tudnék tanulni. Aki magántanuló azoknak kell tesiórára, rajzra, énekre külön járnia, vagy nem? Vannak olyan órák amikre be kell járni? Szoktak tartani valamilyen felmérést félévente, hónaponta stb?
2019. okt. 11. 22:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Most szigorodnak a szabályai, és eddig sem azon múlt, hogy valaki úgy döntött, neki jobb otthon. Magántanuló alapvetően az lehetett, akinek olyan az egészségügyi állapota, ami nem teszi lehetővé a rendszeres iskolába járást, és meghaladná a hiányzása a törvényi maximumot ami miatt nem tudná elvégezni az osztályt.

Az, hogy valaki azon nyekereg, hogy messze lakik (erre van a kollégium kitalálva), vagy nem szereti az osztálytársait meg az embereket (sok sikert az élethez, mert arra képtelen leszel ha egy iskolai közösséget nem tudsz túlélni). A magántanulás lehetősége nem a te esetedre jött létre, az amit eddig leírtál, nem tényező a pozitív elbíráláshoz.


Nkt. 45. § (6) bekezdése: "A felmentést engedélyező szerv dönt arról, hogy a tanuló a tankötelezettségének egyéni munkarend keretében tehet eleget. Az eljárás során a felmentést engedélyező szerv megkeresheti a gyámhatóságot, a gyermekjóléti szolgálatot, az iskolaigazgatót, gyermekvédelmi gondoskodásban részesülő tanuló esetén a gyermekvédelmi gyámot. Az eljárásban a függő hatályú döntésben nem kell rendelkezni a kérelmezett jog gyakorlásáról.”


Kizárt, hogy magántanuló lehetnél, ha egészséges vagy. Az introvertáltság nem betegség.

2019. okt. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!