Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen magántanulónak lenni?

Kermai kérdése:

Milyen magántanulónak lenni?

Figyelt kérdés
Azt már megtudtam, hogyan lehetek magántanuló, ezért arra lennék kíváncsi, hogy egy magántanulónak hogyan telik egy napja. Hogyan zajlik ez le? Hogyan ossza be az idejét?

2018. okt. 9. 09:35
 1/3 anonim ***** válasza:

én magántanuló vagyok, de inkább hívom magam szabadon tanulónak (-->unschooling).

nem magyarországi rendszerben tanulok, hanem amerikaiban. ez egy olyan "iskola", amely hatalmas szabadságot ad a "diákjainak". mit is jelent ez? nincsenek vizsgáim (csak az érettségi), nincsenek órák, tanárok, nem küldenek tananyagot, se tankönyveket. szóval ez nem online suli.

sok ember, akinek ezt így felvázoltam, megrökönyödött, hogy akkor hogyan tanulok? miben mérik azt, hogy mennyit tudok? elsősorban, a tudásomat én mérem fel, én vagyok a felelős azért, hogy mindent maximálisan megértsek és megtanuljak. ehhez bizony hatalmas önfegyelem kell, de ez nem feltétlenül okoz nehézséget, ha élvezettel tanulsz.

ha érdekel, privátban szívesen kifejtem bővebben is akár (mi a napi programom, mit is tanulok akkor pontosan, milyen érettségire készülök, miért is nem lettem ettől antiszociális, stb.)

lehetsz magántanuló (online tanulós), ha nincs benned olyan nagy tanulási vágy, sem önfegyelem, mert ezek az iskolák adnak egyfajta keretet, vizsgák is vannak, néhol tesztek is.

2018. okt. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt is szeretném megtudni, hogy honnan szerzik be a tananyagot. Ha valaki megválaszolná, azt nagyon megköszönném.
2018. okt. 9. 10:27
 3/3 A kérdező kommentje:
Az első válasz írónak köszönöm a választ :) Írtam is privátba, mert érdekel, hogyan is működik ez Nálad.
2018. okt. 9. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!