Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy Wattpad könyvben hány...

Egy Wattpad könyvben hány rész a megengedett?

Figyelt kérdés
Olvastam olyat hogy max 200 rész lehet egy könyvben. Ez igaz, vagy nincs megkötve hogy hány része lehet egy könyvnek?

2019. okt. 30. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

Szia!


Legelőször: a wattán NEM könyvek vannak, hanem történetek, novellák - legfeljebb kis regények, regények -, ha már besorolást keresel. A könyv leginkább az, amit kiadtak nyomtatásban, netán elektronikus formában.


Másodszor: szerinted lenne rá érdeklődés, hogy valamit, ami több, mint kétszáz fejezet, érdeklődésre tartson számot? TE szereted az extrém hosszú sztorikat?


Nem tudom, hogy van-e fejezet korlátozás, ám ha akarod, hogy olvasottsága is legyen annak, amit írsz, akkor nem szükséges kétszáz plusz fejezet, ha amit írsz az érdekes, és jó. Legfeljebb írsz belőle több részt, sorozatot, ha azt látod, hogy tetszik másoknak is.

Szerintem már ötven fejezet is sok lenne egy sztorinak, nem hogy ennél jóval-jóval több.

DE te döntesz.

2019. okt. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz, legfeljebb 200 rész lehet egy történet.
2019. okt. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm hogy javítottál. Én nem írok könyveket csupán csak kíváncsiságból kérdeztem.


#2 Neked is köszönöm. 😄

2019. okt. 31. 13:49
 4/6 anonim ***** válasza:
40%
Első válaszoló, miért vagy ilyen bunkó? Ő csak simán kérdezett valamit, mert nem tudta vagy nem volt biztos benne. És miért lenne az a KÖNYV nem érdekes, aminek több, mint 200 része van? Biztos vannak még ilyen könyvek és sorozatok is (amiket nyilván először megírnak) több ezer, vagy akár több millió nézettséggel, ami azt jelenti, hogy igenis jó.
2019. okt. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%

Kedves #4-es!


Hogy neked is válaszoljak, bár valószínűleg úgysem érdekel:


"Első válaszoló, miért vagy ilyen bunkó?"

Értem. Nálad az őszinteség egyenlő a bunkósággal. Hát köszi. Én nem foglak a válaszod alapján semmi jelzővel illetni.


"Ő csak simán kérdezett valamit, mert nem tudta vagy nem volt biztos benne."


Igen, és segítő szándékkal próbáltam is válaszolni - igaz többet, mint amennyit kérdezett.


"És miért lenne az a KÖNYV nem érdekes, aminek több, mint 200 része van?"


Amatőr íróktól 100-200 fejezet sok! De még 50 is, hacsak nem rendkívüli módon tehetségesen ír, akár már elsőre is valaki. Ne ott kezdje, hogy mindjárt meg akarja valaki írni a "Háború és békét".


"Biztos vannak még ilyen könyvek és sorozatok is (amiket nyilván először megírnak) több ezer, vagy akár több millió nézettséggel, ami azt jelenti, hogy igenis jó"


Nem állítottam semmi olyat, hogy ne lehetne jó. HA valaki már PROFI az írásban. DE ez egy kezdőnél nagyon ritka, hogy mindjárt ekkora fába vágja a fejszéjét.

Ha pedig a wattpad nézettségre gondolsz, az nem ugyanaz, mintha valaki valóban ír, és kiad könyvben egy bestsellert.


Kezdetnek mindjárt ott vannak a watta #címkék alatti besorolásai. Ellenőriztem, és megállapítottam, hogy nem tükrözi világosan az elért "helyezéseket", amit mutat. Ezek a #címke besorolások teljesen random alapon történnek, és ugyan lehet a történetnél jelezni, hogy ekkor, meg ekkor, ebben a kategóriában ez az írás volt az első, sőt azt is, hogy hányszor. Viszont ez hamis illúzióba ringatja az íróját, mint aki annyira zseniálisat, és mesterit alkotott, hogy a továbbiakban már nincs hová fejlődnie. Ez tévedés. Mindig van hová fejlődni. Persze, mindenki abban hisz, amiben akar.


((Csak megjegyezném itt a végére: a szarkazmus, és az irónia sem egyenlő a bunkósággal. Legfeljebb valaki nyersen őszinte. Ha a hibákra, buktatókra mutat rá, abból lehet / lehetne tanulni. És érdekes mód a kérdező nem találta bunkónak a válasza alapján, amiket leírtam. Amúgy TÉNYLEG és igazán fárasztó, hogy sok tini leír valamit a wattán, és akkor villog vele, hogy írt egy "könyvet", pedig attól - nagyon sokszor - fényévekkel távol van.))

2019. nov. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Rész alatt mit értünk?


Mert ha egy könyvnek több része van, az azt jelenti, hogy az adott könyv után még kidobtak legalább egyet, mint folytatás. Tehát ha 200 részes könyvről beszélünk, akkor te konkrétan 200 darab könyvet tartasz a kezedben (és a lábaid körül, a padlón :D)


Szerintem fejezetekről van itt szó, bár a 200 fejezet is durván sok. Már ha tartalmas fejezetekről beszélünk és nem 30-50 mondatos tinglitanglikról van szó.

2019. nov. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!