Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Neten felugró ablakok random...

Yabu kérdése:

Neten felugró ablakok random nyeremény iPhone-ról. Véleményeket kérek, ki „dőlt már be" ennek?

Figyelt kérdés

Sokszor találkozunk olyan oldalakkal, melyeket ha megnyitunk átirányít egy másik oldalra, vagy felugrik egy ablak, hogy benne vagyunk a 100 vagy akármennyi nyertesben akik ha kitöltik ezt a kérdőívet, nyernek egy iPhone-t, iPad-et vagy valamit. Nem feltétlenül ezeket a cikkeket, s nem feltétlenül kell kitölteni kérdőívet vagy bármit hozzá.

Mindenki riogat, hogy nem szabad bedőlni ezeknek,átverés, mert utána 1.fizetheted a nyereményt

2.lelopják az adataidat

3.küldeni fogják hónapogik ezt meg azt és csak az első volt ingyen, lemondani meg nem tudod

Stb stb.

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valaki, aki tényleg megigényelt egy ilyen nyereményt, és milyen gondjai adódtak vagy nem adódtak, esetleg tényleg van egy ingyen iPhone-ja, vagy ma is fizeti az árát.

Csupán csak érdeklődés/kíváncsiság, így nem kérek a „hülye vagy" „Minek neked iphone?" „Te hiszel ezekben a sz*rokban?!" stb kommentekből.



2019. nov. 5. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben átverés, gondolom a számla adataid akarja lehúzni, vagy valamilyen módon pénzt kicsalni.

Én már alapból nem törődök egy olyan oldallal, amit be se lehet zárni, össze vissza villog, hogy nyertél.

Nyilván csak akkor nyersz valamit, ha jelentkeztél rá.

De szintén hasonlót láttam facebookom nemrég, egy oldal media marktos ajandékkártyát sorsol és csak be kell jelentkezni hozzá az oldalukon, aztán csodálkozik mindenki, hogy hoppá feltörték a facebookomat..

2019. nov. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, van az az eset is, amikor ellopják a számlaadataidat, és egyszercsak látod netbankon hogy valamit vásároltál Üzbegisztánban 70ezer ft-ért és nem emlékszel rá. Testvérem járt így, bár ő az Aliexpresses vásárlások során, mivel ott nem lehet paypal-lal fizetni, így meg kell adnod az adatokat. Az volt a srác szerencséje, hogy 2ezer ft volt a számláján, így nem tudták levonni az összeget. 😆
2019. nov. 5. 23:08
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Az szerencse :D

Ha ezt se ismernéd esetleg leírom ez is előfordulhat, olyan is szokott lenni, hogy átirányítanak egy új oldalra, azt írja ki, hogy illegális dolgot csináltál a rendőrségtől vannak és ameddig nem küldesz xy összeget addig, nem tudod feloldani a számítógéped, nem is tudsz sehova kattintani, ilyenkor kapcsold ki a gépet.

2019. nov. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! Emailt kaptam már saját magamtól ami hasonló volt, benne szintúgy 100ezer ft körüli összeget kértek azért, hogy a meghekkelt email (citromailes) fiókomhoz tartozó ügyketeket ne teregessék ki a nyilvánosság számára. Mivel ahhoz volt regisztálva a FB fiókom sok más mellett, azonnal megváltoztattam a regisztrált email-eket egy másik email fiókomhoz, és azóta is várom azon személyes infók megosztását a nagyvilággal. Egyébként berezeltem, mert valóban a saját email címemről jött a levél ugyanarra az címre. De mivel nem vagyok jártas infóban, gondoltam egyszerű trükk, így nem szívbajoskodtam sokáig 😛
2019. nov. 5. 23:41
 5/7 A kérdező kommentje:
Bár jobban belegondolva, ehhez a GYK fiókomhoz még a régi email-em tartozik. 😱 Ki ne teregessék a kérdéseimet 😂😂
2019. nov. 5. 23:45
 6/7 anonim válasza:
87%
nekem tiktokon volt ilyen.Elnyereményjátékozom ezt az iphone 8 telefont , csak követned kell!Január 1-jén lesz a sorsolás!Mindjárt február és még mimndig nem sorsolta ki :)
2020. jan. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó az ilyeneknek sose dőlj be! :D

Ezek csak mindig megígérik,hogy kisorsolnak valami drága dolgot,de csak megvárják míg összejön a rohadt sok követő,meg like,aztán persze semmit nem sorsolnak ki.(vagy 100-ból olyan 20%-uk úgy tesz egy videóba mintha oda adná valakinek,de csak a barátjának adja oda a video erejéig.

2020. jan. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!