Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a teendő akkor ha nem...

Mi a teendő akkor ha nem merek felmondani?

Figyelt kérdés
Nos. A lényeg hogy a mostani munkhelyemmel nem vagyok 100%ban elégedett na de a társaság teljesen jó és őket szeretem is. De kaptam egy közelebb levő és jobb ajánlatot és nemtudom miért de az van bennem hogy nem tudom hogy vegyem rá magam a váltásra mert ugye akkor minden új lesz meg stb... Szóval nem olyan könnyű ez. Na meg persze a feletteseimre is kiváncsi lennék mit szolnának hozzá. Nos egyébként a szerződésem az év végéig van velük érvényben tehát akár azt is megtehetem hogy nem nyujtok be felmondást hanem megvárom a szerződés lejártát és aztán csak simán nem írom alá az újat és kisétálok az ajtón. Ez így mennyire lenne jó dolog? Illetve ki hogy vette rá magát erre?

2019. nov. 6. 06:22
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszadó. Nos ez így rendben van és így is fogom csinálni de, előtte ajánlott erről a szándékomról tájékoztatni a vezetőséget vagy felesleges? Mert tavaly egy volt kolega közlés nélkül a szerződés lejárta után már nem jött és utána felhívta a vezetőséget hogy lejárt a szerződése és nem kíván tovább itt dolgozni!És ezen a vezetőség fel volt háborodva hogy miaz hogy egy pár héttel legalább nem szólt előtte meg hogy legalább egy felmondási időt letölthetett volna. Nos hogyan érdemes ezt csinálni?
2019. nov. 12. 06:51
 12/14 anonim ***** válasza:

Érdekes egy cég az, aki nem követi a dolgozóval kapcsolatos dolgait.

A dolgozó figyelmeztesse a munkáltatót, hogy "két hét" múlva lejár a szerződése? Ő nem tud róla? :D


Jó, hát akkor tegyél előtte 1-2 héttel megjegyzést rá, hogy "már nem sokáig kell buszra szállnom, hogy ide beérjek". :)


Szerződés lejárta esetén olyan, hogy FELMONDÁSI IDŐ nem létezik! Az határozatlan idejű szerződéshez kötődik.

Amint lejár a szerződés, a következő naptól nem álltok egymással jogviszonyban, nincs hatással az életedre az, ami a munkahelyen történik. Vége a kötelezettségeidnek és a jogaidnak is a céggel kapcsolatban. Ennyi.


Hol dolgozol Te, hogy alapvető dolgokat nem tud a munkáltató?

2019. nov. 13. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Azt is megteheted, hogy jelzed a szerződés lejárta előtt a munkáltató felé, hogy ha szándékukban állt Veled szerződést hosszabbítani, akkor részedről ez nem opció, mert nem szeretnél maradni.


Azért van 1-2 varia.

2019. nov. 13. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Szuper! Köszönöm a segítséget! Akkor úgy lesz hogy mikor közlik hogy írjam alá az újat akkor megmondom nekik hogy sajnos nem szeretnék a továbbiakban velük maradni így nem írhatom alá az újat! És meg van oldva ezzel! Ha magyaráznak mint anno a volt kolegának akkor tudok hivatkozni a Munka törvénykönyvére hogy ott világosan le van írva ha lejár akkor következő nap már semmi keresnivalóm itt ha nem írom alá az újabbat és ha nem hiszik el akkor járjanak utána! :D
2019. nov. 18. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!