Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért kér egy közös képviselő...

Miért kér egy közös képviselő olyan adatokat a lakóktól, hogy milyen az állampolgársága, mi az anyja neve, hol született és mikor? Ez legális?

Figyelt kérdés
2019. nov. 6. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mihez kéri? Mi az adatkezelés jogalapja, indoka? Ezt neki kellene megmondania, mikor felveszi az adatot. Első ránézésre jogos érdek, nemfizetés esetén a behajtáshoz a születési hely, idő, anyja neve kötelező adat, enélkül nem tud fizetési meghagyást kezdeményezni. Ha alá tudja támasztani a jogos érdekét (igen, hiszen enélkül a tartozást felhalmozók ellen nem tudna jogi lépést tenni), akkor legálisan megteheti. Beleköthető persze, de nem biztos hogy egy bíróság vagy hatóság elmarasztalná ezért.
2019. nov. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek olyan személyes adatok,amire nem hiszem,hogy egy közös képviselő jogosult lenne!

Megindokolta,hogy mihez kell neki?

2019. nov. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem indokolta meg, de nekem furcsa ! Különben a ház lakóinak az érdekeit nem képviseli, sőt, a ház beakarja perelni. Az állampolgárság , azt főleg nem értem. Ha tartozást be akar hajtani , ahhoz meg miért kellene az állampolgárság?
2019. nov. 6. 20:25
 4/5 DoraKozKepHU válasza:

Szia!


Ezekre legtöbbször akkor van szükség, amikor behajtásra kerül a közös költség tartozás. Megtagadhatod ezeknek a megadását, hiszen hozzájárulás nélkül kizárólag a bárki által hozzáférhető adatokat tarthatja nyilván (anyja neve, születési éve, név, születési név).


Viszont ha megtagadod akkor egy olyan eljárás esetében, ahol például a lakcímedre van szükséges, a lakcím nyilvántartóból ügyvéd által kell lekérni, annak boros költsége lehet.


Egyébként pedig a bekért és tárolt adatok felhasználhatóságáról a társasház adatkezelési szabályzata rendelkezik.


Remélem tudtam segíteni.


Üdv,

Dóra

2019. nov. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Márcsak azért is magas,a bejelentett lakcímed,mi több a tulajdonjog alapján megoldható a tartozás behajtása! Ezekben az iratokban benne vannak a személyes adataid!

Jó lenne utánanézni, valaki társult a tulajdonodban /románok,szerbek/ jöttek a potya-nyugdíjra /orbán jõvoltából/! Nem is értem,a hatóság hol élt amikor az eredeti tulajdonos hozzájárulása nélkül nem lehetett volna nekik a bejelentkezést elvégezni!

Továbbá,lehet a Vizsgáló-Bizottságot /házon belül akik a közös képviselővel együttesen dolgoz/tak/nak,hogy kérjék számon a k.képviselő adatgyűjtését.

Megtehetitek,hogy a többi lakóval összejöttök és megbeszélitek.

2019. nov. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!