Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Összefüggésben van az intellig...

Összefüggésben van az intelligencia a magányossággal?

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A szélsőségesen magas és a szélsőségesen alacsony intelligenciájú emberek nehezebben találnak olyan társat, akivel napi szinten jól megértik egymást. Az összefüggés azonban nem jelent törvényszerű következményt.
2010. júl. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezért hazudnak/hazudunk annak érdekében, hogy legyen valakink.
2010. júl. 18. 21:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem erről van szó, hanem arról, hogy nem nagyon találnak közös témát a közepes intelligenciájú emberekkel. Mindkét kategória egy egészen más világ.
2010. júl. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

aki hazudik, az már nem intelligens. :)


üdv

25/F

2010. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Aki PROFIN hazudik, az intelligens. Amúgy teljes mértékben így van, de ne vonjuk egy kalap alá a két szélsőértéket, mert egy alacsonyabb agykapacitású ember könnyebben beilleszkedik egy átlagos társaságba, mint egy magas intelligenciájú.
2010. júl. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is van összefüggés.

Hiszen a magas intekigenciájú emberek nem szeretnek az időjárásról fecsegni. A szélsőségesen alacsony intelligenciájúak pedig nem tudnak róla fecsegni. Bár abból, hogy valaki magányos még nem következik, hogy intelgens (vagy hülye). Ahogyan nem minden magas IQ-val rendelkező személy magányos.

De ha megengeditek, akkor had idézzem apumat.

Sajnos nem tudom, hogy mennyi az IQ-ja... Ő nem akarja megmérni. De úgy gondolom, hogy egy eléggé értelmes emberke. Amit pedig idézni akartam tőle:

"Tapasztalataim szerint nagyon kevés értelmes ember van, és aki az azzal én nem nagyon találkozom. Ezért csináltam gyereket. Hogy legyen olyan értelmes személy, akivel beszélgethetek."


Mellesleg a szélsőségesen magas IQ-val rendelkező személyek általában egetlen területre koncentrálnak. És mivel arról nagyon sokat tudnak számukra nem élvezet olyan emberrel beszélgetni, aki nem ért hozzá. És még egy dolog: szerintem az értelmes személyek számára nem is az a zavaró, hogy X vagy Y nem ássa bele magát az adott szakterületbe, hanem ahogyan közli, hogy nem érdekli... Tudjátok, akik ilyen nagyképűen közlik, hogy:

Ez mért olyan fontos?

Nem beszélhetnék másról?

Aha. Hát engem nem igazán érdekel.

2010. júl. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!