Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mihez kezdhetnék magammal?

Mihez kezdhetnék magammal?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyon el vagyok keseredve. Igazából azért merek ide írni, mert láttam már hasonló 'kiöntömalelkemet' irományokat itt.

Nagyjából 11 éve vagyok benne egy ördögi körforgásban (24 éves vagyok), ami annyit takar, hogy nagyon kevés ideig tudom magam jól érezni, boldognak és erre sajnos nagyon sok dolog rámegy. Nem tudok megbízni az emberekben és ha nagy nehezen sikerül is akkor egy kisebb dolog is és máris megingok.

Úgy érzem a családom sem áll mellettem úgy, ahogy kéne és nem vesznek igazán komolyan.

Állandó jelleggel öngyilkossági gondolataim vannak és ezt már volt, hogy megosztottam édesanyámmal és ő csak annyit mondott, hogy ne beszéljek már hülyeségeket. Tudom, ő is ember és talán nem tudatosan, de nem akar ezekről a dolgokról tudomást venni mégis nagyon rosszul esik, hogy szinte teljes mértékben elutasít. A családom többi részére is igaz ez, de velük még csak a felhozás szintre se megyek el. Ritka, amikor megpróbálok beszélni a problémáimról velük, de igazán nem figyelnek rám. Sokszor megtörtént már az (főleg anyámnál), hogy beszéltem és csak a telefon nyomkodás ment. Alig figyeltek oda, de nyilván pötyögés közben nehéz.

Nem mondanám, hogy vannak barátaim. Igazából vannak személyek az életemben, akikkel eldumálgatok és ennyi. Tudom, ismerkedjek, viszont nem tudom hol tudnék. Nem vagyok az a fajta, aki beül valahova és odacsapódik egy csapathoz (már ha van ilyen), illetve neten is nehezen ismerkedek.

Pár napja elveszítettem egy nagyon fontos személyt az életemből és sajnos sok dolog miatt rágom magamat. Az exemről van szó egyébként. Szétmentünk már régebben, nem is beszéltünk közel 3 hónapig, aztán újra elkezdtünk beszélgetni. Eleinte nagyon jó volt, nyilván a szünet miatt illetve nem volt titok egyikünk számára sem, hogy mindketten még mindig szeretjük a másikat, tehát hiányoztunk egymásnak. Viszont sajnos be kellett lássuk, hogy nem vagyunk hosszútávon jó hatással egymásra. Ezért is mentünk szét, mégis megpróbáltuk 'barátként', de nyilvánvaló volt, hogy nem fog sokáig így menni. Nem is ment, talán 1 hónapig beszéltünk azután, hogy újra elkezdtünk beszélni.

Másfél évig voltunk együtt, tudom nem 10-20 év, de mindkettőnknek a leghosszabb kapcsolata volt. Mondhatni barátok voltunk, mielőtt összejöttünk és egy nagyon nehéz időszakomban 'talált rám'. Voltak már előtte is barátaim, de őket egy bizonyos idő után már nem szerettem. Általában mindig én szakítottam, nem akartam túl sokáig egy olyan kapcsolatot húzni, ahol egyoldalú a szerelem. Viszont ez más. A mai napig olyan erősen szeretem, hogy úgy érzem sokszor, hogy megőrülök. Viszont erre csak akkor jövök rá igazán, ha már nincs. Nem tudom eldönteni, hogy valóban ő az, akit nem tudok elengedni vagy csak a volt kapcsolatunkban lévő jó dolgokat.

Nagyon úgy érzem, hogy csak vegetálok és mindennap felteszem magamnak a kérdést, hogy ugyan miért is csinálok bármit is? Minek akarom túlélni? Lehet, hogy a jövőben szép dolgok várnak rám, viszont olyan régóta van ez a visszatérő állapot, hogy az egészet feketének látom. Így meg mi értelme?

Köszönöm, ha elolvastad és köszönöm a válaszokat is, ha kapok.



2019. nov. 26. 22:31
 1/7 anonim válasza:

Arra nem gondoltál, hogy szakemberhez fordulj? Öngyilkossági gondolatokkal különösen fontos lenne.

Ha pár napja veszítetted el ezt a személyt, egyáltalán nem meglepő, hogy még nem nagyon tudod elengedni. Ha nem nagyon találkoztok huzamosabb ideig, előbb-utóbb sztem elmúlik.

Az értelme az, hogy az életednek csak a töredéke az a 11 év, rengeteg időd van még helyrehozni. Néha kell hozzá segítség, van ilyen. Ne add fel!

2019. nov. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De, gondolkoztam már rajta elég sokszor, viszont akiket eddig találtam, azok fizetősök és ha heti 1 alkalommal mennék is húzós lenne, de utána nézek hátha van valami lehetőségem.

Mentálhigiénikushoz jártam, az ingyesen volt de sajnos 30 perces volt egy beszélgetés és számomra kevésnek bizonyult, illetve eleinte heti 1 alkalommal jártam utána 2 hetente egyszer.

Igen tudom, hogy nem egyről a kettőre megy, de amikor majdnem 3 hhónapig nem beszéltünk akkor sem ment az elengedése, igazából ugyanolyan rossz volt egész végig :( Bár most már nem tervezem, hogy újra keresni fogom, mert nem egészséges ez az egész, csak remélem minél előbb sikerül túllépni, mert így nagy meghatározója a hangulatomnak.

Megpróbálok minden tőlem telhetőt megtenni, remélem sikerek lesz. Köszönöm a kommented :)

2019. nov. 27. 11:34
 3/7 anonim válasza:

Kell, hogy legyen ingyenes lehetőség, körzeti pszichológus/pszichiáter.

3 hónap nem kirívóan hosszú idő, és ha közben folyamatosan pörögtél rajta, hiába telt el annyi. Ha most ténylegesen eldöntötted, hogy nem fogod keresni, akkor végülis félig már elengedted, ez sokat segít majd. Hidd el, fél/egy év múlva már csak egy emlék lesz. :)

Sok sikert! Ha továbbra is ilyen tudatosan keresed rá a megoldást, biztos ki fogsz tudni jönni belőle.

2019. nov. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. Brian Tracy főnix szeminárium YouTube hallgasd végig!

2. Tarts cicát!

3. Járj el sport körbe küzdősport vagy önvédelmibe mert ott mindig jó fejek vannak illetve keress a városotokban társasjáték klubbot!


Amúgy fiú vagy vagy lány?


35F

2019. nov. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3

Igen van, voltam is ott egyszer, de be már nem jutottam. Kint állt a sor az ajtó előtt és nagyjából egy órát vártam és feladtam. Remélem van valami tb alapú lehetőség :) Igen, valamivel most mintha jobban viselném, mint legutóbb. Nem mondom, hogy nincs olykor rossz kedvem, de valamivel egyszerűbb. Most úgy érzem, hogy ténylegesen elengedtem.

Köszönöm a válaszaid és a bíztatást, jól estek nagyon! :)


#4

Ha ezt megírtam meg fogom hallgatni :)

Cicánk van 5 darab is, de elég maguknak valóak :) Nekem személy szerint patkányom van, imádom őket aranyos állatok az én véleményem szerint. Lehet egy bővítés jó lenne, sajnos egyedül maradt a meglévő patkányom.

Igen, ezek jó ötletek csak ismerve magam sajnos hamar alább maradna a lelkesedésem vagy még azelőtt elmúlna, hogy belekezdenék :( Ezzel akarok igazából első körben valamit kezdeni,de köszönöm az ötleteket :)

Lány vagyok egyébként.

2019. nov. 28. 01:22
 6/7 anonim válasza:
Nincs mit, örülök neki. :) Sz*r dolog, hogy ennyire meg kell küzdeni érte, hogy segítséget kapjon az ember, de, addig kell próbálkozni, amíg be nem jutsz hozzá.
2019. nov. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
17%

Oh egy 24 éves unatkozó lány... :) Izgalmasan hangzik! :D


A sportkört meg fogod szeretni az emberek miatt ahogy a társasjátékos kört is és a társaság fog húzni.

2019. nov. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!