Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kezdhetnék magammal ami a...

Mit kezdhetnék magammal ami a jövőt illeti?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok,még 3 évem van a gimnáziumból. (9.es vagyok) Egyesek szerint ígéretes tehetség rejlik bennem-Jól rajzolok,ezen kívül jól beszélem az angolt,mert félig angol vagyok,és apámmal angolul beszélgetek.(De nem tökéletesen beszélem)Reál tantárgyakból egy nulla vagyok. (A kettesért küzdök...)Mostanában döbbentem rá,hogy ha akarok valamit az életben,arra már most rá kéne koncentrálni,azaz kigondolni hogy a jövőben mivel szeretnék foglalkozni. Szerintetek hogy találjam meg az igazán nekem való foglalkozást? Rajzolásból nem lehet megélni,főleg mivel a tehetségemet sajnos elpazarlom,nem szakítok rá elég időt,és csupán a tehetség ehhez nem elég. Marad az angoltanár... Vagy tanulhatnék e olyasmit, amihhez nem kell úgymond "érzés", de mégis jól belerázódhatnék,és majd megfelelő fizetést is kapnék? Nem tudom,mennyire tudtok segíteni,de hátha valaki tudna adni tanácsot, linkeket,bármit,egy kezdő lökést... Előre is köszi:)
2009. ápr. 12. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az angolt fejlezd tökélyre az a legfontosabb.A többi majd elválik. Nekem is mondták hogy jól rajzolok, de a "jól" az kevés szerintem.
2009. ápr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
az angolt fejleszd tökéletesre, emellett még ha jó a nyelvvérzéked tanulj meg 1-2 nyelvet. Nem csak tanár lehetsz ha jó vagy nyelvekből. ELmehetsz műforditónak, tolmácsnak, idegenvezetőnek, riporternek.
2009. ápr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, de annyian beszélik az angolt, nem lenne nehéz így?
2009. ápr. 13. 11:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Angol tanár vagyok. Igen nehéz lesz elhelyezkedni főleg 10 év múlva, mikor ott tartanál, hogy munkát keress. Műfordító meg tolmács nem lesz senkiből sem attól, hogy elvégez egy angol szakot, ahhoz még tovább kell menni egy másik suliba, de oda nem mindenkit vesznek fel, nagyon kompetitív. Tehát arra készülj, hogy hiába végzel el egy angol szakot mester szinten, utána tovább kell még menned hacsaknem középiskolai vagy általános iskolai angol tanács akarsz lenni. Tanárnak elhelyezkedni most sem egyszerű főleg egyszakosnak, szóval, ha tanár akarsz lenni, végezz el 2 szakot. Nem tudom, hogy a mostani rendszerben pontosan hogy működik, de gondolom, hogy össze lehet még valahogyan kombinálni az angol meg a rajz (művtöri) szakot. Nem gondolom azt, hogy a rajzolásból nem lehet megélni. Esetleg művészettörténetet-rajzot is taníthatsz vagy ha tovább fejleszted magad, akkor lehetsz festő vagy akármi más. A jó kézügyességedet kamatoztathatod műszaki jellegű szakmáknál is (bár azt mondtad, a reál nem érdekel). Bármit is választasz, olyan nem lesz, hogy valami csak úgy megy és nem kell rá időt szakítani...akármilyen szakra is mész, mindig kell majd plusz időt fordítani a tanulásra, szóval ilyen szempontból mindegy, hogy mit teszel. Az angol szak sem a nyelvről szól, hanem tömény nyelvészet (ami nem egyenlő a nyelvvel) és irodalom. Ha annyira szeretsz rajzolni, én inkább azt mondom, hogy abban keress lehetőségeket, mert sokkal piacképesebb leszel egy olyan diplomával, amiből nincs 1 millió másik. Hátha a Képzőművészeti Egyetemnek van olyan képzése, ami neked szimpatikus. Talán érdemes lenne megnézned a honlapjukat: www.mke.hu. Az én egyik gimis osztálytársam anno ide ment. Úgy tudom, hogy elég nehéz bekerülni, de ha jó vagy, semmi sem lehetetlen. Még sok időd van.
2009. ápr. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm=)
2009. ápr. 14. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!