Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az orvos kiírt tb-re, de nem...

Az orvos kiírt tb-re, de nem mentem vissza a papírért, mert közbe felmondtam. Lehet ebből valami bűntetés?

Figyelt kérdés
2 napot voltam beteg, de felmondási idő miatt a főnököm azt mondta ne írjam be a betegszabit a jelenlétibe, így ott aláírás van. Viszont ma felhívott a háziorvos, hogy náluk még táppénzes vagyok december eleje óta. Kérdezte, hogy voltam-e táppénzen, a jelenléti miatt azt mondtam, hogy nem. És elköszönt. Lehet ennek valami következménye?

2020. jan. 2. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:

A háziorvost nem érdekli a te táppénzes papírod. Jófej volt, hogy felhívott, hátha csak elfelejtettél érte menni. Nem kötelező táppénzes papírt kérni, dolgozhatsz is betegen (akár otthonról), vagy az is lehet, hogy nem is dolgozol. Csak megkérdezte az orvos, szükséged lesz-e még rá, mert gondolom évzárás volt, és még ott lógtál a levegőben. Szóval emiatt nem kell aggódnod.

De így a munkahelyed nem fizetett táppénzt, vagy mi lett végül azzal a 2 nappal?

2020. jan. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Alá kellett írnom és 5 napon plusz két órát bent kellett lennem.
2020. jan. 2. 15:58
 3/6 A kérdező kommentje:
Annak ellenére hogy 6 éven keresztül majdnem mindennap reggel 8 helyett fél 7re jártam be dolgozni. Mert plusz két munkakört kaptam. Nem véletlenül lett refluxom. Fel is mondtam.
2020. jan. 2. 16:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem vetted igénybe azt, amire jogosult lettél volna az orvos igazolása alapján.

Az ilyet miért is büntetnék?!?!?!

2020. jan. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mert az orvos azt mondta, hogy köteles vagyok tájékoztatni
2020. jan. 4. 09:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor tedd meg. Az orvos nem büntet, viszont le kell, hogy zárja az időszakodat.

Ilyen formán jelzés nélkül is meg kellett volna tenned. Hiszen ha elindít egy keresőképtelen állományt, egyszer ki kell, hogy írjon keresőképessé. Nemde? Hát ez maradt el.

2020. jan. 5. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!