Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiirt az orvos (táppénz...

Kiirt az orvos (táppénz előtti) betegszabadságra, de NEM ADOTT RÓLA PAPÍRT! Ez normális?

Figyelt kérdés
A főnököm azt mondta mar pedig kellett volna, merr nekik le kell adniuk a konyvelonek. Köszi
2019. szept. 30. 17:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Mondjuk terhesség alatt nincs betegszabadság, onnan indul. Mivel ma szeptember 30 van, kellett volna higy kapj, érre a hónapja nem tudjak már elszámolni majd csak utolag
2019. szept. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A holnapi naptól leszek kiírva betegszabira, aztan kell egy javaslat a nőgyógyásztól a tartós táppénzre.


De annyira rohadtul sietett a draga dr nő, hogy se papirt nem adott, se azt nem mondta, meddig leszek betegszabin... Holnap felhívjam?

2019. szept. 30. 18:24
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Ha először voltál, nem kapsz még papírt, csak hetfőn, vagy 1hét múlva. Amúgy, ha holnaptól vagy tappénzen, semmit nem kell még leadnod a szeptemberi könyveléshez.

Eddig akárhanyszor voltam elsőre, nem kaptam, csak köv heten, vagy 2 hét múlva. Mindig 2 hetente adják. Nem a doki a h.lye, hanem neked kellett volna rákérdezned, mikor menj az elsőért.

2019. szept. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Nem lehetsz betegszabin ha egyszer veszelyeztetett terhes vagy. Ha meg holnaptol van, akkor ma nem kellett semmi papirt kapni
2019. szept. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

Miért ne lehetne egy terhes nőt kiírni betegszabira..?

A betegszabi eleve több (magasabb), mint a táppénz, így aki teheti és tisztában ezzel, az terhesen elsőnek 8as kóddal keri kiiratni magát annyi napra, ahány bsz-e van még magát, majd ha az elfogy, utána írja ki a doki táppénzre. Meg lehet ezt csinálni, szóval lazán lehet a kérdező betegszabadságon. Egy terhes nő nem csak a terhessége miatt maradhat otthon...

2019. szept. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Na, megint van itt minden...


Írja a kérdező, hogy nincs javaslata nőgyógyásztól, addig terhesként nem veheti 9-es kóddal telen állományba a háziorvos.

Viszont nem véletlenül van az a szabály,hogy veszélyeztetett terhességnél nincs betszabi. Az ugyanis bér, járulékalapot képez, ezért beleszámít a későbbi pénzbeli ellátások alapjába, és minimálisan igaz, de lehúzza azt. Úgyhogy utolsó hiába magasabb a mértéke, a levonások miatt a tp nettóban magasabb lehet (100e bruttó bér nettó betszabija 46550, a 60%-os mértékű táppénz pedig ezzel a bruttóval nettó 51ezer.

2019. szept. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Tehát ha betegszabira kiir a doki, majd csak utana tp re, ez befolyasolhatja majd a csed/gyed stb jarulekot?


Vagy most ezt nem vágom. En ugy tudtam hogy aki veszélyeztetettkent megy tpre, azt is előbb ki kell irni betegszabira (annyi napra, ami megmaradt az evbol, ez 70%) és csak a betegszabi letelte utan irhat ki a doki tp-re.nem?

2019. szept. 30. 21:17
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos nem tud táppénzre vagy betegszabadságra venni. Keresőképtelenségről tud adni papírt, ha "sima" betegséged van, pl. megfázás, akkor 8-as kóddal, ha nőgyógyászati javaslatra veszélyeztett terhes vagy, akkor 9-es kóddal. A bérszámfejtő pedig ennek alapján eldönti, hogy betegszabadságon tudsz-e lenni, vagy táppénzen. Mindenképpen kell hogy adjon papírt, először négyszögletes rózsaszín papírt, de azt elvileg csak egy hét múlva fogja tudni odaadni.
2019. szept. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen befolyásolja később a csed-et és gyedet,ha betegszabira fogsz menni.Csak akkor nem befolyasolj, ha az elejétől kezdve veszélyeztetett terhesként vagy táppénzen, ha jól tudom 9-es kóddal.
2019. szept. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
En azt olvastam, hogy járulékból (betegszabi vagy táppénz) nem szamolhatnak csedet, hanem azt a fizetesembol fogjak számolni. Akkor ez kamu? Es most ha mar betegszabin vagyok, mit tudok tenni?
2019. szept. 30. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!