Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van bármi esélyem arra, hogy...

Van bármi esélyem arra, hogy kozmonauta legyek?

Figyelt kérdés

Pontosabban... itt most nem kifejezetten arra célzok, hogy olyan ember, aki az űrbe megy, hanem esetleg űreszközökkel foglalkozó mérnök vagy hasonló.


Vagy hagyjam abba az álmodozást és hajtsak arra, hogy matematikus legyek? (Tanáraim szerint számomra ez lenne a legjobb döntés, vagy az, ha irodalom irányába haladnék tovább (na azt már nem!), mondván, hogy 13 éves korom óta Dosztojevszkijről áradozok. Pedig én inkább vagyok reál, mint humán. Csak szeretem a szépirodalmat...)


Igazából nem tudom, hogy hogy akarok bármi lenni, mikor ezt a kérdést se tudtam rendesen megfogalmazni. '^^


Egyébként ha ez változtat valamin: lány vagyok.



2020. jan. 7. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi esélyed sincs kozomonautának lenni anélkül, hogy kimennél az űrbe, ugyanis az szó szerint űrutazót jelent.
2020. jan. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem-nem félrértesz! Nem arra céloztam, hogy úgy szeretnék asztronauta lenni, hogy nem megyek az űrbe. Az a nagyobbik álmom, hogy eljussak az űrbe, a Nemzetközi Űrállomásra, de annak is örülnék ha a Földről támogathatnám őket, például mérnökként.

Bocsánat, ha zavarosan fogalmaztam, nem gondoltam át eléggé.

2020. jan. 7. 22:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lehetetlen célkitűzés.

Magyarországon is van olyan egyetem, ahol vannak űrkutatásos projekt. Sajnos nem emlékszek rá, de talán holdjáróval vagy valami hasonlóval kísérleteztek.

2020. jan. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Értem mit akarsz mondani, de ha a tudomány területén szeretnél dolgozni akkor vedd már a fáradtságot, hogy nem hülyeséget kérdezel.


"Szerintetek van esélyem, hogy kifessem a sixtus-i kápolnát? Pontosabban, igazából szobafestő akarok lenni"

2020. jan. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek van esélyem, hogy kifessem a sixtus-i kápolnát? Pontosabban, igazából szobafestő akarok lenni"


Persze, mennyit juttatnál vissza a megbízási összegből?

Bocsi ezt nem bírtam kihagyni.

2020. jan. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Abban biztos vagyok, hogy ezeket a kérdéseket egy ember teszi fel. Csak mindíg más köntösben. Hol a lánya szeretne az lenni, hol ő maga, hol meg az öreganyja. Irdatlan unalmas ez a kozmonauta szöveg.
2020. jan. 8. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 miért? Sokan szeretnének eljutni az űrbe. Csak én két ilyen embert ismerek és nem emiatt kezdtünk el beszélgetni.
2020. jan. 8. 18:50
 8/10 A kérdező kommentje:
#4 A lényeg az, hogy űrkutatással szeretnék foglalkozni. Akár a Földről segíteni, akár ki is jutni oda.
2020. jan. 8. 18:52
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm szépen a válaszokat.
2020. jan. 8. 18:53
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmész villamosmérnöknek, utána specializálódhatsz mondjuk a műholdakra. Egyik szaktársam is így tett, most Amerikában fejleszt főként helyzetmeghatározáshoz kapcsolódó műholdakat, és Földi berendezéseket is. Bár nem pont űrkutatás, de kapcsolódik az űrhöz. Az űrkutatásban résztvevő emberek nagyjából 99,9%-a sosem hagyja el troposzférát.
2020. jan. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!