Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek így?

Mihez kezdjek így?

Figyelt kérdés
Már 20 éves elmúltam és otthagytam az egyetemet, amivel már 2 éve kőkeményen küzdök. Matematika tanár szeretnék(szerettem volna) lenni, de annyira elszívta minden energiám és életkedvem, hogy depresszió és súlyos szorongás alakult ki, sokszor annyira lehangolt voltam, hogy nem tudtam bejárni órára, és így nem sikerültek a vizsgáim, végül feladtam az egészet. Nem lett jobb, egész nap azon kattogok, hogy mi lett volna ha maradok és úgy érzem, hogy belebolondulok az egészbe.Most itt vagyok úgy érzem majdnem 3 évet elvesztegettem az életemből 0 eredménnyel.A szívem mélyén még mindig vonzz a tanári hivatás, de annyiszor feltevődik bennem a kérdés, hogy valóban megéri ez nekem egy csomó évet agyontanulni magam és 0 megbecsüléssel, sok munkával és alacsony fizetéssel(mondjuk ez utólagos feltétel). Mit tanácsoltok? Én még mindig titkon tanár szeretnék lenni, de mindenhonnan azt hallom, hogy milyen szar az egész, és, hogy mennyire nem éri meg..azon is gondolkodtam, hogy elkezdek tanulni valami mást, de fogalmam sincs, hogy mit, úgy érzem már kiégtem...pedig állítólag ezek a legszebb évek...teljesen kétségbe vagyok esve...valaki adna valami tanácsot? bármit?...előre is köszönöm

2020. jan. 8. 21:22
 1/2 A kérdező kommentje:
(3 év azért, mert 1 évet felkészítő órára jártam egyetem előtt)
2020. jan. 8. 21:30
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindenképpen tanár.... Tudom anno engem semlehetett fékezni a szákcsságtól. Nagyon nehéz volt eleinte. Kicsi órabér 12 óra. De nem attam föl és csak mentem és mentem míg el nem értem azt hogy saját éttermem legyen. A tanároknak nagyon szívás a gyerekek miatt gondolj vissza a sulis éveidre. De ha nagyon akarod akkor most rögtön el kell határoznod ha tolod és tolod egyszer csak azt veszed észre hogy 35 évesen akarsz majd menni vissza szívni. Kell az életedbe valami amivel fe tudsz töltődni háziállat barártő esetleg videólyátékok vagy ezek kombója. Az evés is egy megoldás bár ezzel később lehetnek problémáid.
2020. jan. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!